Ndryshim në Superligën e Kosovës dhe Ligën e Parë, ndeshjet zhvillohen me top zyrtar nga FFK

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) është duke i bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme, që ta nisin stinorin pranveror…

Stinori vjeshtor në Superligë/Tifozët zgjedhin basketbollistin më të mirë

Për herë të parë Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka vendosur të shpall basketbollistin më të mirë të këtij…

Gjilani është kampioni vjeshtor i Superligës së Kosovës, mposht Ballkanin

Ka përfunduar derbi mes skuadrës së Ballkanit dhe asaj të Gjilanit, ku pas 90’ minutave lojë të zhvilluara skuadra mysafire…

Përfundojnë ndeshjet në Superligën e Kosovës, ja rezultatet

Kanë përfunduar të tri ndeshjet që ishin duke u zhvilluar në Superligën e Kosovës, ku kemi disa rezultate tejet interesante.…

Superliga e Kosovës/Rezultate tejet interesante pas pjesëve të para

Kanë përfunduar pjesët e para në tre ndeshjet që janë duke u zhvilluar në Superligën e Kosovës, ku kemi disa…

Superliga e Kosovës, fillojnë ndeshjet

Superliga e Kosovës rikthehet sot me disa ndeshje tejet interesante, të vlefshme këto për xhiron e 18 të sezonit 2021/22.…

Prishtina e Drita kërkojnë ta mbyllin me fitore sesionin vjeshtor të Superligës së Kosovës

Xhiro e 18-të e Superligës së Kosovës do të shënojë njëherit edhe përfundimin e sesionit vjeshtor të edicionit garues 2021/22…

Pas 17 xhirove, kështu duket renditja në Superligën e Kosovës

Superliga e Kosovës tashmë i ka përfunduar 17 xhiro dhe si asnjëherë më parë vazhdon të zhvillohet një luftë e…

Drita kthehet me tri pikë të plota nga ballafaqimi me Prishtinën në “Fadil Vokrri”

Ka përfunduar tashmë edhe ndeshja e fundit e xhiros së 17-të të Superligës së Kosovës, ajo ndërmjet Prishtinës dhe Dritës…

​Dukagjini e ndal me barazim Llapin, pa gola edhe në ndeshjen Ulpiana-Feronikeli

Kanë përfunduar dy ndeshjet e Superligës së Kosovës që filluan nga ora 13:00 dhe ishin të vlefshme për xhiron e…
error: