Ylli është kampion i këtij sezoni në Superligën e Kosovës në basketboll

Ka përfunduar finalja e katërt e playoff-it të Superligës së Kosovës në basketboll, ku tanimë kemi mësuar edhe kampionin e…

Malisheva mposht Vushtrrinë, siguron edhe një sezon tjetër në Superligën e Kosovës

Skuadra e Malishevës ka arritur ta fitojë ndeshjen e sotme të barazhit kundër Vushtrrisë, kështu duke siguruar edhe një sezon…

​Lufta për një vend në Superligë, Malisheva e Vushtrria luajnë ndeshjen e barazhit

Stadiumi “Zahir Pajaziti” në Podujevë do të jetë nikoqir i përballjes së sotme mes skuadrës së Vushtrrisë dhe asaj të…

Këto janë rezultatet e pjesëve të para në ndeshjet e Superligës së Kosovës

Ka përfunduar pjesa e parë në pesë ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në Superligën e Kosovës, ku kemi disa rezultate…

Trepça e Ylli luftojnë sot për tofeun e Superligës së Kosovës në basketboll

Sot do të zhvillohet finalja e madhe e playoff-ut të Superligës së Kosovës në basketboll, ku do të kemi një…

Mungesa e stafit mjekësor, fenomen shqetësues në klubet e Superligës së Kosovës

Mungesa e një stafi adekuat mjekësor që do të kujdesej për shëndetin e lojtarëve gjatë ndeshjeve zyrtare si dhe gjatë…

​Liria dhe Vushtrria sot luftojnë për të siguruar barazhin për inkuadrim në Superligë

Sot do të zhvillohet ndeshja vendimtare ndërmjet dy skuadrave të Ligës së Parë, Lirisë dhe Vushtrrisë. Fituesi i këtij ballafaqimi…

Shpallet “Ylli i javës” në Superligën e Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës së bashku me sponsorin e Superligës, Bankën Kombëtare Tregtare e kanë ndarë çmimin “Ylli i…

Përfundon xhiro e 34-të e Superligës, spektakël në ndeshjen Llapi-Gjilani

Sot janë zhvilluar pesë ndeshjet e xhiros së 34-të në Superligën e Kosovës ku edhe pati disa rezultate mjaftë interesante.…

Ky është “Ylli i Javës” në Superligën e Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka vazhduar me ndarjen e çmimit “Ylli i Javës” për lojtarin më të mirë…