Superkupa mes Realit dhe Eintracht Frankfurtit, UEFA cakton gjyqtarin

Organi më i lartë qeverisës i futbollit evropian, UEFA, tanimë e ka caktuar gjyqtarin për Superkupën e Evropës. Në kuadër…

Superkupa i takon Real Madridit

Real Madridi e ka fituar trofeun e parë për vitin 2022 pasi e ka rrëmbyer trofeun e Superkupës së Spanjës…

Atletico Madridi apo Bilbao, Reali e mëson sonte rivalin e finales së Superkupës

Real Madridi do ta mësojë sonte rivalin e finales në Superkupën e Spanjës që do të dal nga ballafaqimi ndërmjet…

​Tjetër përballje ndërmjet Interit dhe Juventusit në “Giuseppe Meazza”

Interi dhe Juventusi do të luajnë për Superkupën Italiasë në “Giuseppe Meazza” më 12 janar, pasi ideja për t’u zhvilluar…

Llapi fiton ndeshjen e Superkupës Kosovë-Diasporë

Skuadra e Llapit e ka fituar Supërkupën Kosovë-Diasporë pasi e kanë mposhtur me rezultat 2-0 Kosova Düsseldorfin në ndeshjen revyale…

Teuta fiton Superkupën e Shqipërisë

Ka përfunduar ndeshja ndërmjet Teutës dhe Vllaznisë e cila ishte e vlefshme për trofeun e Superkupës së Shqipërisë. Ishte Teuta…

​Nuk ka fitues brenda 90 minutave, shkon në vazhdime ndeshja Chelsea – Villarreal

Nuk kanë mjaftuar 90 minutat e rregullat për ta mësuar skuadrën fituese të Superkupës së Evropës ku po ballafaqohen Chelsea…