Besa Famgas fiton Superkupën e Kosovës në hendboll

Klubi i hendbollit, Besa Famgas e ka fituar titullin e parë për edicionin 2022/23. Besa Famgas e ka mposhtur sot…

Ballkani fiton Superkupën e Kosovës, e mposht Llapin

Kampioni i Kosovës në futboll, Ballkani e ka fituar sot Superkupën e Kosovës kundër Llapit, në ndeshjen që u zhvillua…

Sigal Prishtina e Trepça ’89 dënohen me nga 2,000 euro

Komisioni i Garave i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) bëri të ditura dënimet për finalistët e Superkupës së Kosovës.…

Pak orë para finales, KB Trepça ka një lutje për tifozët

Finalja e madhe e Superkupës së Kosovës në basketboll tashmë ka vetëm edhe pak orë deri tek zhvillimi dhe atmosfera…

Gjysmëfinalet e Superkupës së Kosovës, spikat derbi mes Yllit e Sigal Prishtinës

Sot do të zhvillohen dy ndeshje tejet interesante në basketbollin vendor, të vlefshme këto për fazën e gjysmëfinales së Superkupës…

Trepça kalon me lehtësi në gjysmëfinale të Superkupës së Kosovës

KB Trepça ka fituar çerekfinalen e tretë të Superkupës së Kosovës. Sot është zhvilluar ndeshja e tretë e Superkupës së…

Sot zhvillohen çerekfinalet e para të Superkupës së Kosovës në basketboll

Spektakël të madh pritet të ketë nga data 7 deri më datën 11 të këtij muaji, kur organizohet Superkupa e…

​Orari i superpërballjeve në Superkupën e Kosovës

Nga 7 deri më 11 dhjetor në Prishtinë do të organizohet Superkupa e Kosovës në basketboll. Në këtë event të…

Zhvillimi i Superkupës së Kosovës në Turqi? Flet Agim Ademi

Kampioni në fuqi i Kosovës, Ballkani dhe fituesi i Kupës së Kosovës, Llapi pritet që të përballen në fillim të…

Superkupa e Kosovës shtyhet për në dhjetor

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) më 31.10.2022 ka marrë vendim që shtyjë organizimin e Superkupës së Kosovës…