​Dua Lipa nderohet me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës

Presidentja Vjosa Osmani, i ka ndarë titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës artistes shqiptare me famë botërore, Dua Lipës.…

​De Riu: Jemi të interesuar që të rrisim praninë e muzikës italiane në Kosovë

Këngëtari italian, Alessandro Mahmoud do të performojë sonte në festivalin ndërkombëtar të muzikës Sunny Hill. Para nisjes së natës së…

​Këngëtari italian sonte në Sunny Hill, De Riu: Synojmë të shfaqim një imazh që i përshtatet Kosovës

Këngëtari italian, Alessandro Mahmood do të performojë sonte në festivalin ndërkombëtar të muzikës Sunny Hill. Ai në një konferencë për…

Festivali Sunny Hill, nga nesër mbyllet për qarkullim rruga që çon në Gërmi

Rruga drejt Parkut të Gërmisë do të jetë e mbyllur për automjete nga mesnata e 4 gushtit deri mëngjesin e…

​Sunny Hill do të mbahet në parkun e Gërmisë

Sunny Hill Festival, Komuna e Prishtinës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe ministritë e linjës në Qeverinë e Republikës…

Dua Lipa, Sunny Hill dhe ne…

Mendoj që gjërat ose duhet trajtuar në mënyrë matematikore dhe të thuhen të vërtetat siç janë dhe me pa tjetër…

Dështimi i “Sunny Hill”, Rama: Ishin paraparë përfitime deri 15 milionë euro

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka akuzuar Qeverinë e Kosovës për zhvendosjen e festivalit “Sunny Hill” nga kryeqyteti…

Debati për “Sunny Hill”, radha e Ramës për sqarime

Zhvendosja e festivalit “Sunny Hill” në Tiranë ka ngjallur një debat të madh në Prishtinë. Çështja e shfrytëzimit të një…

Çeku: Nuk janë ndërprerë kontaktet me organizatorët e “Sunny Hill”

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka deklaruar se nuk janë ndërprerë kontaktet me organizatorët e festivalit “Sunny…