​Kurti për sulmin në “Trepçë”: Nuk do të ketë asnjë individ e as grup më të fuqishëm se shteti

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti i ka dhënë mbështetjen e tij të plotë menaxhmentit, bordit dhe punëtorëve të ndërmarrjes “Trepça”,…

Kurti dënon sulmin në “Trepçë”, premton investime mbi 70 milionë euro

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti e ka vizitua sot ndërmarrjen “Trepça” në Mitrovicë, nga ku dënoi sulmin fizik të ushtruar…

Pesë viktima nga sulmi me hark dhe shigjeta në Norvegji

Pesë persona janë vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur në Norvegji, pasi një burrë i sulmoi ata me hark…

​Sulmuan me shufër metalike, arrestohen 3 persona në Vushtrri

Ngjarja raportohet të ketë ndodhur dje rreth orës 13:00, në parkingun e një marketi në Vushtrri, ku viktima është sulmuar…

Sulmon babain dhe nënën e vet

Është raportuar se pas një mosmarrëveshje në familje i dyshuari ka sulmuar fizikisht dy prindërit e tij. Rasti k andodhur…

Sulmi me armë zjarri në Angli, gjashtë viktima, përfshirë edhe një fëmijë

Gjashtë persona, përfshirë edhe të dyshuarin kanë vdekur mbrëmjen e së enjtes në Plajmuth të Anglisë, kjo pas një sulmi…

Sulmohet punëtori i sigurimit fizik të Spitalit të Gjakovës (Foto)

Sot rreth orës 2:20 të mëngjesit, është sulmuar fizikisht në vendin e punës punëtori i sigurimit të Spitalit të Gjakovës.…

​Sulmohet infermieri, reagon FSSHK: Veprime të tilla ndaj punëtorëve shëndetësor janë dënueshme

Është sulmuar infermieri i urgjencës në QKMF të Dragashit N.H. Ndaj këtij sulmi ka reaguar Federata e Sindikatave të Shëndetësisë…

Sulmohet punëtori i sigurimit fizik në Qendrën e Azilit në Magurë

Një punëtor i sigurimit fizik në Qendrën e Azilit në Magurë është sulmuar nga një shtetas algjerian. Punëtori është sulmuar…

Protesta e nxënësve për sulmin seksual ndaj të miturës-FOTOGRAFI

“Traumë, jo lojë, “Sot në fillore nesër ku”?, “T’u pa, t’u bo”, “Abuzimi seksual nuk ka arsyetim”, “Në shkollë shkoj…