​Dëgjohen alarmet për sulm në Ukrainë derisa mbahet samiti me BE-në

Samiti Ukrainë-Bashkimi Evropian po mbahet të premten në Kiev, teksa ky shtet po vazhdon të përballet me pushtimin e Rusisë,…

​Sulmohet vetura e qytetarit serb në veri të Kosovës, brenda kishte fëmijë

Një qytetar nga veriu i Mitrovicës ka njoftuar se është sulmuar vetura e tij, për çka e ka akuzuar Milan…

Rusia intensifikon sulmet në Donjeck

Trupat ruse kanë intensifikuar sulmet e tyre në Bahmut dhe Avdivivka, në rajonin ukrainas të Donjeckut, tha Shtabi i Përgjithshëm…

​LVV: Sulmet në veri akte me elemente terroriste

Lëvizja Vetëvendosje i ka quajtur akte me elemente terroriste sulmet ndaj zyrtarëve policorë në veri të Kosovës. Në seancën e…

​BE e shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Bashkimi Evropian është shprehur i shqetësuar për tensionet që janë krijuar ditëve të fundit në pjesën veriore të Kosovës, dhe…

LDK-ja kërkon nga qeveria qartësi dhe plan konkret për gjendjen në veri

Lidhja Demokratike e Kosovës ka dënuar sulmet e sotme në veri të vendit ndaj zyrtarëve policorë e atyre komunalë të…

​Rama i del në krah Kurtit për marrëveshjen për targat

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbrojtur kreun e ekzekutivit, Albin Kurti pas marrëveshjes për targat të arritur mbrëmjen e…