Ukrainë: Gjashtë përpjekje ruse për sulm në lindje

Në përditësimin e përditshëm operacional të ushtrisë ukrainase, zyrtarët e saj ushtarakë kanë dhënë detaje të sulmeve ruse në rajonin…

Ambasada amerikane u thotë shtetasve të saj që “të kenë plane evakuimi” nga Rusia

Ambasada amerikane ka lëshuar një paralajmërim për qytetarët amerikanë në Moskë për një sulm të mundshëm në kryeqytetin rus. Sipas…

8 viktima nga sulmet në 3 qendra masazhi në Atlanta, arrestohet një i dyshuar

Tetë persona u vranë dhe një person u plagos në sulmet që ndodhën në 3 qendrat e masazhit në Atalanta.…

Kosova nderon viktimat e sulmit terrorist në ShBA

Sot shënohet 19-vjetori i sulmit terrorist të 11 shtatorit në Nju Jork shembi Kullat Binjake, nga i cili sulm humbën…

Hakerët iranianë sulmojnë universitetet perëndimore

Hakerët iranianë, të përkrahur nga qeveria, kanë shënjestruar universitete në Evropë, në Shtetet e Bashkuara dhe Australi në muajt e…