​Përfundon me sukses revizioni i njësisë B-2

Korporata Energjetike e Kosovës ka bërë të ditur se ka përfunduar me sukses rishikimi i njësisë B-2. KEK përmes një…

Sallahu: Suksesi i funksionimit të ShKK-së është sukses i dyfishtë

Zëvendësministri i Drejtësisë i Kosovës, Blerim Sallahu ka thënë se njësia korrektuese e Eulex-it ka kontribuar për rritjen e efikasitetit…

Sveçla: Ia kemi dalur me sukses të përballemi me sulme kibernetike

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë se institucionet e Kosovës me sukses po përballen me sulmet kibernetike.…

Kosova korr tjetër sukses në Algjeri, Fazliu fiton medaljen e artë

Xhudistja kosovare, Laura Fazliu ka arritur të fitojë medaljen e artë në Lojërat Mesdhetare Oran 2022. Kosova ka korrur një…

Pamjet e Messit duke luajtur si fëmijë dëshmojnë se ai ishte gjithmonë i destinuar për sukses – video

Lionel Messi ka shkaktuar frikë te lojtarët kundërshtarë gjatë gjithë karrierës së tij dhe pamjet e legjendës argjentinase si një…

Drag Race përfundon me sukses ditën e parë, këta ishin më të mirët

Sot kanë përfunduar garat në tri kategori të Drag Race, ku edhe është bërë shpallja e fituesve. Ndërkaq, pjesa më…

7 shenja që tregojnë se jeni të suksesshëm edhe nëse nuk besoni

Të tjerët jetojnë në korsinë e shpejtë, dhe ju nuk po bëni ndonjë përparim? Mos u zhgënjeni dhe thjesht të…

7 gjëra që njerëzit e suksesshëm nuk do t’i bënin kurrë

Shpesh ne nuk mund të ndikojmë në rrethanat e jashtme të jetës sonë. Por ajo që ne patjetër kemi nën…

A ka ende rëndësi veshja për sukses?

Vendet e punës dikur kishin uniforma zyrtare dhe jozyrtare. Tani që puna duket krejtësisht ndryshe, a është ende e rëndësishme…