Ngritet aktakuzë për vrasjen në Maqitevë të Suharekës

Është ngritur aktakuzë ndaj S.A për vrasje të rëndë në fshatin Maqitevë të komunës së Suharekës që kishte ndodhur në…

Fermeri 79 vjeçar nga Suhareka flet për vështirësitë, tregon se deri tash ka humbur 300 mijë euro

Një jetë të tërë ia kushton punimit të tokës, e asnjëherë më vështirë nuk e patën të mbijetojnë si fermerë…

Muharremaj: Dy rastet e reja janë nga Bllaca dhe Suhareka

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, thotë se në komunën që ai udhëheq aktualisht janë vetëm dy raste aktive,…

Në Suharekë konfirmohen edhe gjashtë raste të reja me koronavirus

Kryetari i Komunës së Suharekës Bali Muharremaj ka bërë të ditur sonte se nga  16 mostra të testuar, 6 prej…

Masakra në familjen Berisha në Suharekë

21 vjet më parë, forcat serbe, fillimisht kishin shtënë me armë zjarri në drejtim të rreth 50 anëtarëve të familjes…
error: