KEDS bën me rrjet nëntokësor sheshin e qytetit të Suharekës

Kompania Kosovare për Distribuim të Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) ka përmbyllur projektin e shtrirjes së rrjetit elektrik nëntokësor në…

Policia ndalon tri dasma në Suharekë

Tri dasma në Suharekë janë ndaluar nga Policia e Kosovës. Kjo pasi që Qeveria e Kosovës javën që lamë pas…

Dhunohet një femër në Suharekë

Është dhunuar një femër në Suharekë. Policia e Kosovës ka njoftuar se e ajo është dhunuar të hënën. Ajo është…

Kurti bën homazhe në Krushë të Madhe, Krushë të Vogël dhe në Suharekë

Kurti bën homazhe në Krushë të Madhe, Krushë të Vogël dhe në Kompleksin Memorial në Suharekë Kryeministri i Kosovës, Albin…

22 vjet nga masakra e familjes Berisha në Suharekë

22 vjet më parë, forcat serbe, fillimisht kishin shtënë me armë zjarri në drejtim të rreth 50 anëtarëve të familjes…

​Stoli ari e para të gatshme vidhen në Suharekë dhe Prizren

Stoli ari e para të gatshme u vodhën në një shtëpi në  Suharekë dhe në Prizren. Policia e Kosovës ka…

24 vjet burgim për personin që vrau vëllain në Suharekë

24 vjet burgim ndaj një personit që vrau të vëllain në mars të 2019-s në fshatin Studençan të Suharekës. Kështu…

Koqinaj: Shteti duhet t’iu paraprijë fatkeqësive me vlerësime dhe masa

Situata e krijuar si shkak i vërshimeve, po konsiderohet vështirë e riparueshme. Pavarësisht se dëmet ende nuk janë vlerësuar, ato…

Hoti vendos kurora lule te shtatorja e Ukë Bytyçit

Në përvjetorin e 18 të vrasjes së Ukë Bytyçit, kryeministri Avdullah Hoti vendosi kurora me lule te shtatorja e tij…

Shpërndan video me përmbajtje pornografike, arrestohet

Një person është arrestuar në Suharekë, pasi që i njëjti kishte shpërndarë video me përmbajtje pornografike. Sipas policisë, rasti ka…
error: