Aliti me mesazh për “Dardanët” para ndeshjes me Suedinë

Pas seancës stërvitore të Kombëtares së Kosovës, mbrojtësi Fidan Aliti kishte një mesazh drejt tifo-grupit “Dardanët”. Kosova sot zhvilloi seancën…

Kosova zhvillon stërvitjen e fundit para udhëtimit në Suedi

Kombëtarja e Kosovës ka zhvilluar sot përgatitjet e fundit para udhëtimit drejt Stokholmit, ku edhe do ta zhvillojnë ndeshjen kundër…

Kosova zhvilloi stërvitjen e dytë, Selmani: Jam krenar që luaj për Kosovën

Kombëtarja e Kosovës e ka mbajtur sot seancën e dytë stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri” në kuadër të grumbullimit për…

Challandes: Domgjoni është lojtar që bën gjithçka në fushë, Muriqi me Kosovën tregon se sa i rrezikshëm është

Trajneri i Kosovës Bernard Challandes ka folur në një konferencë për shtyp para ndeshjes së radhës në kuadër të kualifikimeve…

Challandes publikon listën e lojtarëve për ndeshjet kundër Suedisë dhe Gjeorgjisë

Trajneri i Kombëtares së Kosovës Bernard Challandes ka publikuar listën e lojtarëve që i ka grumbulluar për ndeshjet e muajit…

Suedia heq të gjitha masat kufizuese

Drejtoria suedeze e Shëndetit Publik ka njoftuar se pandemia e COVID-19 është vënë nën kontroll në këtë vend dhe se…

​Kosovare Asllani synon Kupën e Botës me Suedinë në futboll

Futbollistja kosovare, Kosovare Asllani e cila luan në nivele të larta më skuadrën e Real Madridit dhe njëkohësisht përfaqëson Suedinë…

Për Suedinë dhe Republikën Çeke, përparësia e Presidencës së BE do të jetë Ballkani Perëndimor

Prioriteti për Republikën Çeke dhe Suedinë gjatë Presidencës me Bashkimin Evropian do të jetë Ballkani Perëndimor dhe përparimi për vendet…

Suedia do të shfuqizojë pothuajse të gjitha masat, ka një mesazh të rëndësishëm për të pa vaksinuarit

Suedia do të heqë pothuajse të gjitha masat epidemiologjike të mbetura më 29 shtator, njoftuan në konferencën e sotme për…

​Kosovare Asllani starton në finale, ja formacionet zyrtare të Suedisë dhe Kanadasë

Me fillim nga ora 14:00 do të zhvillohet finalja për medaljen e artë olimpike në futbollin e femrave të “Tokio…
error: