Suedia heq të gjitha masat antiCOVID-19

Suedia sot bëri një hap tjetër drejt normalizimit të jetës së përditshme të qytetarëve të saj, duke hequr nga 1…

Suedi-Greqi, ja formacionet e mundshme

Suedia do të synojë sot që të ngjitet në pozitën e parë të Grupit B, ku në kuadër të fazës…

Suedia merr fitore të lehtë ndaj Kosovës

Suedia ka siguruar tri pikë shumë të rëndësishme në ballafaqim me Kosovës dhe kështu vazhdon luftën për një vend në…

​Kosova pranon edhe golin e tretë

Tashmë Suedia e ka siguruar fitoren në ballafaqim me Kosovën pasi kanë shënuar edhe golin e tretë. Quaison shënoi në…

Shënohet goli i parë në Suedi-Kosovë

Ka ndryshuar rezultati në ndeshjen ndërmjet Suedisë dhe Kosovës që po zhvillohet në “Friends Arena”. Goli i vendasve erdhi në…

Berisha tregon se sa do të jetë numri i tifozëve shqiptarë në ndeshjen Suedi-Kosovë

Me fillim nga ora 18:00 Suedia e pret Kosovën në ndeshjen e radhës në kuadër të kualifikimeve për në Kampionatin…

Suedi-Kosovë, formacionet zyrtare, Rashica e Muriqi udhëheqin sulmin

Edhe rreth një orë ka mbetur deri të fillimi i ndeshjes ndërmjet Suedisë dhe Kosovës, ndeshje kjo e vlefshme për…

Kosova zhvillon ndeshje kundër Suedisë, ja formacionet e mundshme

Sot me fillim nga ora 18:00 Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë ndeshje si mysafire kundër Suedisë, takim ky që…

Challandes: Me Suedinë e kemi vështirë

Një ditë para ndeshjes kundër Suedisë, Kombëtarja e Kosovës ka mbajtur një konferencë ku për media janë paraqitur trajneri Bernard…

Kombëtarja e Kosovës ka arritur në Suedi

Kombëtarja e Kosovës ka arritur në Stokholm të Suedisë, ku do ta zhvillojë seancën e fundit stërvitore para ndeshjes së…