​Sot hapet aplikimi për subvencione për kulturat e aktivitetet bujqësore

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka njoftuar se më 26 prill do të hapë periudhën e aplikimit për…

Ministri Peci: Deri 100% rritje të mbështetjes për perimtarë përmes subvencioneve

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci, gjatë një vizite sot në qendrën grumbulluese për pemë e perime “Agro Celina” në Xërxë…

​Kërkohet paraburgim ndaj të dyshuarit për mashtrim me subvencione dhe falsifikim të dokumenteve

Prokuroria Themelore në Ferizaj, Departamenti i Përgjithshëm, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Ferizaj caktimin e masës së paraburgimit ndaj…

​Lumezi: Sfidë mbetet konfiskimi i pasurisë së fituar në mënyrë të kundërligjshme

Në konferencën vjetore të prokurorëve, kryeprokurori i shtetit, Aleksandër Lumezi ka thënë se nga ky institucion është bërë punë e…

​Qeveria zotohet për subvencionim të energjisë në shumën prej 90 milionë eurosh

Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar mbledhjen elektronike, të 60-ën me radhë, në të cilën ka miratuar vendimin për…

Kurti sqarohet për propozimet dërguar ZRrE-së dhe kush përfiton nga subvencionimi i importit të rrymës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është sqaruar rreth propozimeve të dërguara nga ministritë e kabinetit të tij qeveritar dhe të…

​Shtrenjtimi i rrymës, Rizvanolli: Subvencionimi është i pashmangshëm

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli tha se propozimi i Zyrës së Rregullatorit për Energji për shtrenjtimin e rrymës, është në…

​I dyshuari për ryshfet asistent ekzekutiv në MKRS, mori mbi 5,800 euro

Policia e Kosovës arrestoi gjatë ditës së martë në flagrancë një person në Prishtinë për ryshfet për subvencione. Sot, sipas…

Arrestohet një person për marrje ryshfeti nga bizneset aplikuese për subvencione

Policia e Kosovës ka arrestuar sot në flagrancë një person në Prishtinë për ryshfet  për subvencione. Personi, identiteti i të…

Ministria e Financave tregon për kategoritë që do të përfitojnë nga subvencionimi i rrymës

Ministria e Financave ka njoftuar qytetarët se do të bëjnë subvencionimin e energjisë elektrike për familjet me asistencë sociale, familjet…