Interi kontakton agjentin e sulmuesit të Atletico Madridit

Sipas gazetës spanjolle “Marca”, Luis Suarez do të largohet nga Atletico Madridi në fund të kontratës së tij në qershor…

Suarez do të largohet nga Atletico Madridi

Ylli uruguaian pritet të fillojë një aventurë të re në Amerikë gjatë verës. Sulmuesi Luis Suarez ka vendosur që të…

Simeone e donte Messin në Atletico: E mora Suarezin në telefon

Lionel Messi i dha fund aventurës së tij te Barcelona verën e kaluar duke iu bashkuar skuadrës franceze Paris-Saint-Germain. Ndarja…

Suarez reagon rreth spekulimeve Xavi-Barcelona

Sulmuesi uruguaian Luis Suarez ka reaguar lidhur me situatën aktuale të Barcelonës, ku po vazhdojnë spekulimet që trajneri Ronald Koeman…

​Suarez ia siguron fitoren Atleticos në sekondat e fundit të ndeshjes-video

Atletico Madridi ka siguruar një fitore dramatike ndaj Getafes në ndeshjen e vlefshme për gjiron e gjashtë të La Ligas.…

Pavarësisht startit jo të mirë, Simeone përkrah Griezmann dhe Suarez

Trajneri i Atletico Madridit Diego Simeone ka treguar përkrahje dyshen sulmuese Luis Suarez dhe Antoine Griezmann pas startit jo të…

Suarez: Flas ende me Messin, por jo për futbollin, largimi nga Barça me dhemb ende

Luis Suarez ka zbuluar se ai vazhdon të mbajë kontakte të afërta me Lionel Messin, por që nuk preferojnë të…

Koeman zbulon çfarë i tha Leo Mesit pas largimit të Suarez

Ronald Koeman ka folur në një intervistë për gazetën holandeze “NOS” Ai ka deklaruar se është shumë i lumtur me…

Befason Barcelona, ja kujt ia beson numrin 9 pas ikjes së Suarezit -foto

Largimi i Luis Suarez nga Barcelona dhe kalimi i tij te Atletico Madridi, bëri bujë të madhe dhe “Katalanasit” u…

Presidenti i Atleticos e fton Messin t’i bashkohet Suarezit

Presidenti i klubit spanjoll, atij të Atletico Madridit, Enrique Cerezo në një deklaratë drejt mediave spanjolle ka thënë se ylli…