Stuhia godet Stambollin, katër të vdekur

Të paktën katër persona humbën jetën dhe 19 të tjerë u plagosën në një stuhi të fortë që goditi sot…

Mijëra njerëz pa energji elektrike në Britani të Madhe pas stuhisë

Dhjetëra-mijëra njerëz në Skoci dhe Anglinë veriore janë pa energji elektrike pas një stuhie të fortë që solli borë, temperatura…

Athina goditet rëndë nga stuhia e shiut ”Balos”

​Reshjet e shiut në Atikë ishin të shumta gjatë fenomenit të motit “Balos” që goditi zonën dje në mesditë, njoftoi…

Stuhia e rërës “gëlltit” një qytet në Kinë

Një stuhi rëre kaloi nëpër një qytet në veriperëndim të Kinës dhe pamjet janë mahnitëse. Pamjet tregojnë rërë që mbulon…

Shkon në 11 numri i viktimave në Gjermani, 70 të zhdukur pas shirave të furishëm

Njëmbëdhjetë viktima dhe 70 të zhdukur është bilanci aktual në perëndim të Gjermanisë për shkak të përmbytjeve dhe shirave të…

Një punëtor vdes dhe një fëmijë lëndohet rëndë nga stuhia në Gjermani

Shumë pjesë të Gjermanisë u goditën nga një stuhi me shi të fortë dhe bubullima gjatë fundjavës, në të cilën…

Operacioni “Stuhia”, arrestohen shtatë persona

Policia e Kosovës në bashkëpunim me Prokurorinë dhe Gjykatën Themelore në Ferizaj kanë arrestuar shtatë persona të dyshuar për kontrabandim…

Operacioni “Stuhia” – konfiskohen granata, armë të gjata dhe 5 arka me fishekë

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka dhënë detaje lidhur me aksionin “Stuhia”, i cili është duke u zhvilluar në disa rajone…

ShBA, rritet numri i të vdekurve nga stuhia e dimrit

​Të paktën 21 janë viktimat e stuhisë ekstreme që ka përfshirë shumë shtete në SHBA, me tornado vdekjeprurëse dhe ndërprerje…

Stuhi e madhe dëbore godet bregdetin lindor të SHBA, ndërpriten fluturimet dhe vaksinimi

Një stuhi masive bore ka pushtuar bregdetin lindor të SHBA-së, duke ndërprerë fluturime, duke mbyllur vendet e vaksinimit dhe duke…
error: