Gjuetari i stuhisë publikon pamje nga qendra e uraganit: Gjëja më e keqe që kam parë ndonjëherë

Nick Underwood, një gjuetar uraganesh që ka kaluar nëpër stuhi prej vitesh, tha se uragani Ian ishte më i keqi…

Tre të vdekur nga stuhitë e dhunshme në SHBA

Stuhitë e forta në disa pjesë të SHBA-së kanë lënë të vdekur tre persona, duke përfshirë dy fëmijë, si dhe…

Stuhia diellore nesër do të godasë Tokën

Administrata Kombëtare Oqeanike dhe Atmosferike ka paralajmëruar se Toka do të goditet nga një stuhi e vogël gjeomagnetike e klasës…

Stuhia diellore do të godasë Tokën më 3 gusht

Erërat diellore me shpejtësi të lartë nga një “vrimë” në atmosferën e Diellit do të godasin fushën magnetike të Tokës…

Një stuhi e fuqishme godet veriun e Italisë

Një stuhi e madhe goditi sonte veriun e Italisë, në të cilën një person mbeti i vdekur dhe pamjet e…

Kanada: Rreth 900.000 shtëpi pa energji elektrike

Të paktën pesë njerëz kanë vdekur dhe rreth 900.000 shtëpi në Kanadanë jugore mbetën pa energji elektrike kur një stuhi…

Stuhitë shkaktojnë viktima dhe dëme të konsiderueshme materiale në Evropë

Stuhitë që shpërthyen në të gjithë Evropën të premten dhe të shtunën, çuan të paktën në një duzinë të vdekurish…

Stuhia godet Britaninë e Madhe, në ishull u regjistrua era 196 km në orë

Stuhia Eunice ka përfshirë Evropën perëndimore me erëra të forta dhe reshje teksa Londra shpalli për herë të parë alarmin…

Erërat e forta “pushtojnë” Anglinë, një burrë vdes pasi mbeturinat i godasin xhamin e furgonit

Një burrë ka vdekur pasi furgoni me të cilin po udhëtonte u godit nga mbeturinat që “u hodhën” në ajër…

Momenti i frikshëm kur uji përplaset me xhamat e një trageti teksa stuhia goditi Gjermaninë

Ky është momenti i tmerrshëm kur uji u përplas me dritaret e përparme të një trageti, ndërsa stuhia Ylenia goditi…