Mesiq për KosovaPress: Serbët jetojnë në iluzion, Serbia nuk është e fuqishme

Ish-presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiq, ka deklaruar se disa njerëz në Serbi jetojnë në iluzion, sepse Serbia nuk është  e…

Mesiq: Kosova është realitet dhe duhet të njihet

Në konferenca e Lidershipit në Ballkan“ Paqja, Siguria dhe Zhvillimi në Ballkanin Perëndimor”, të Federatës Universale të Paqes, ish-presidenti i…

​Mesiq për KosovaPress: Asnjë shqiptar nuk ka qenë në anën e armikut tonë

Ish-presidenti kroat Stipe Mesiq, ka rrëfyer për KosovaPress rreth miqësisë me shqiptarët, kontributin e tyre në krijimin e shtetit të…

​Mesiq nga veriu: Do të isha i sigurt sikur të kisha ardhur edhe vetëm

Ish-presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiq, ka vizituar sot veriun e Mitrovicës nën masa të rrepta të sigurisë. Ai u shpreh…

Mesiq viziton veriun nën masa të rrepta të sigurisë (Foto)

Ish-presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiq, ka vizituar paraditen e sotme veriun e Mitrovicës. Vizita e tij është bërë nën masa…

Mesiq dhe Topi në takim me Kurtin: Duhet angazhim i shtuar në rrafshin ndërkombëtar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti priti në takim ish-presidentin e Kroacisë, Stipe Mesiq dhe ish-presidentin e Shqipërisë, Bamir Topi.Kryeministri Kurti…