Konjufca në 26 vjetorin e Srebrenicës: Me drejtësinë nuk janë ballafaquar ende mijëra kriminelë serbë

Kryeparlametari, Glauk Konjufca ka kujtuar 26-vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Ai tha se Serbia ende nuk e pranon dhe nuk…

Jahjaga në 26-vjetorin Srebrenicës: Dhembja është e njejtë dhe plagët ende janë të hapura

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka kujtuar masakrën e Srebrenicës. Në 26-vjetorin e masakrës së kryer në Srebrenicë, Jahjaga thotë…

Basha kujton masakrën e Srebrenicës: PD do të paraqes rezolutë për të dënuar atë dhe gjenocidin serb në Kosovë

Basha kujton masakrën e Srebrenicës: PD do të paraqes rezolutë për të dënuar atë dhe gjenocidin serb në Kosovë Basha…

​Haradinaj: Kujtojmë sot mijëra jetë të shuara në Srebrenicë, nga regjimi mizor i Millosheviqit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AKK), Ramush Haradinaj ka kujtuar 26-vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Haradinaj ka shkruar…

​Hoti: I përjetshëm qoftë kujtimi për viktimat e gjenocidit në Srebrenicë

Ish-kryeministri i Kosovës, njëherit deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Avdullah Hoti ka kujtuar 26-vjetorin e masakrës së Srebrenicës.…

Presidenti Meta përshëndet rezolutën e nxjerr nga Kuvendi i Kosovës për Srebrenicën

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka përshëndetur miratimin e Rezolutës nga Kuvendi i Kosovës, për dënimin e gjenocidit në Srebrenicë.…

​Teksti i plotë i Rezolutës për Srebrenicë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 89 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim kanë miratuar rezolutën për dënimin e…

Abazoviq reagon ndaj ministrit malazez të Drejtësisë: Në Srebrenicë ka pasur gjenocid

Deklarata e ministrit të Drejtësisë dhe Pakicave të Malit të Zi, Valdimir Leposaviq, që refuzoi të pranonte se në Srebrenicë…

Maas: Srebrenica nuk duhet të përsëritet

​Ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas paralajmëroi sot se një masakër si ajo në Srebrenicës, në Bosnje, 25 vjet më…

Varhelyi: Gjenocidi në Srebrenicë mbetet plagë e hapur në zemrën e Evropës

Gjenocidi i Srebrenicës është ende një plagë e hapur në zemrën e Evropës dhe na kujton përgjegjësinë tonë të përbashkët…