Serbia vazhdon provokimin ndaj Kosovës në sport

Mbrëmë zhvillua përballja mes Olimpia Milanos dhe Crvena zvezdas në Euroleague në basketboll, ku fitorja i takoi klubit italian. Olimpia…

FSHF shpall sot më të mirët e vitit 2022, këta janë të nominuarit

Mbrëmja gala e Federatës Shqiptare të Futbollit “Më të Mirët 2022” do të jetë momenti kulmor i një viti kalendarik…

Nesër mblidhet Këshilli për Parandalimin e Dhunës në Sport

Nesër në orën 10:00 do të mblidhet Këshilli për parandalimin e dhunës dhe dukurive tjera negative në sport. Në këtë…

Çeku: Ligji antidoping mundëson drejtësi dhe shanse të barabarta për garuesit në sport

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar në parim Projektligjit anti-doping në sport. Para deputetëve projektiligjin e ka paraqitur Ministri…

Çeku: Me reformën në sport synojmë konsolidimin e themeleve të sistemit sportiv

Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka bërë të ditur se ka nisur punëtoria dy ditore…

​Trajneri i Qipros: E mposhtëm Greqinë, tani kërkojmë vendin e dytë me fitore ndaj Kosovës

Trajneri i Qipros Temur Ketsabia është shprehur shumë i motivuar para ndeshjes finale të Ligës C ndaj Kosovës në “Fadil…

Driton Kuka nderohet me çmimin “Doctor Honoris Causa”

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” e ka nderuar me çmimin “Doctor Honoris Causa” trajnerin e Kosovës në xhudo, Driton Kuka.…