MKRS për herë të parë do të hapë thirrje publike për subvencionimin e sportit

Me Pakon e Ringjalljes Ekonomike planifikohet të ndahen 5 milionë euro për fushat e kulturës, trashëgimisë kulturore, rinisë dhe sportit.…

Rama pas votimit: Demokracia është sport, zbrisni në fushë, gjuajeni penaltinë tuaj dhe le të fitoj më i miri

Në qendrën e votimit në Surrell, votoi Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama bashkë me bashkëshorten e tij. Rama pasi ushtroi…

​Mediumi i njohur anglez: Superliga tashmë është shuar

Superliga Evropiane e propozuar është shuar tashmë, raporton tabloidi britanik “talkSPORT”. Të gjitha klubet e përfshira në planet e diskutueshme…

Shala: Për më shumë sport voto numrin 134

Kandidati për deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ferat Shala ka publikuar një video të futbollistëve të…

FPPK njofton për vazhdimin e stërvitjeve dhe garave në Pingpong

Federata e Pingpongut të Kosovës përmes një komunikate zyrtare ka njoftuar se për rifillimin e garave pas pezullimit që ishte…

Kampionia me sindromën down: Jetën ma vështirësuan paragjykimet e të tjerëve

Kromozomi shtesë atë nuk e pengoi që të arrijë suksese të mëdha, përveç kampione në not, ajo është angazhuar në…

Bakraçi dhe Hajdari shpallën atletët më të mirë të viti 2019

Federata e Atletikës së Kosovës ka sot shpallur laureatët e vitit 2019. Në këtë ceremoni të pranishëm ishin fytyra të…

​Driton Kuka: Parisi prapë po merr frymë shqip

Trajneri i xhudos, Driton Kuka i është gëzuar fitores së xhudistes, Distria Krasniqi. Distria sot fitoi medaljen e artë në…

Kosova mposhtet nga Gjeorgji

Përfaqësuesja e Kosovës në futsall ka pësuar humbje të thellë nga Gjeorgjia, në ndeshjen e fundit në kuadër të fazës…

Kupa “Nëna Terezë” bashkon skuadrat nga Kosova dhe Shqipëria

Kupa “Nëna Terezë”, tashmë nuk është vetëm një ide, mirëpo kjo kupë pritet t’i bëjë bashkë ekipet e futbollit nga…
error: