Në Spitalin e Gjakovës po trajtohen dy pacientë me COVID-19

Një i infektuar nga Kosova dhe një nga Shqipëria janë dy pacientët e vetëm me COVID-19 që po marrin trajtim…

17 fëmijë mes 92 personave ende në spital pas sulmit në stacionin hekurudhor në Dontesk

Më shumë detaje janë dhënë për ata që u plagosën në sulmin në stacionin hekurudhor Kramatorsk në Donetsk në Ukrainën…

Të gjitha spitalet në rajonin Luhansk të Ukrainës janë shkatërruar, thotë zyrtari

Të gjitha institucionet mjekësore dhe spitalet në rajonin e Luhanskut, në Ukrainën lindore, janë shkatërruar nga forcat ruse, tha të…

​36 pacientë COVID pozitivë po marrin trajtim në të gjithë vendin

Bazuar në raportet e datës 14 janar nga klinikat COVID-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, në trajtim mjekësor janë…

COVID-19, rritet numri i pacientëve në ShSKUK

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës raportoi për një numër në rritje të pacientëve pozitivë me COVID që po…

Rrah gruan, e bën për spital

Policia e Kosovës ka arrestuar sot rreth orës 13:00 një person me inicialet R.S. (51) në Ferizaj pasi ka ushtruar…

Pele lirohet nga spitali

Legjenda braziliane e futbollit Pele është liruar nga spitali, por tretmani i tij për tumor në zorrën e trash do…

​ShSKUK: Në trajtim 11 pacientë me COVID-19 pozitivë dhe 26 post-COVID

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, bazuar në raportet nga klinikat COVID-19 dhe spitalet e përgjithshme, në trajtim…

Protestojnë punëtorët teknikë të spitaleve: Jemi diskriminuar nga qeveria

Parullat me mbishkrimet “Kush ua dha shkollën e diskriminimit”, “Nuk tolerojmë diskriminimin njerëzor”, dhe disa uniforma të punëtorëve teknikë të…

​Aksidenti tragjik në Bullgari, të lënduarit në gjendje stabile pritet të lirohen në deri në fund të javës

Shtatë të lënduarit nga aksidenti tragjik që ndodhi në Bullgari janë në gjendje stabile dhe deri në fund të kësaj…