15 vjeçarja nga Prizreni bëhet nënë

Me datë 19 Korrik 2022 rreth orës 12:40 minuta,  Stacionit Policor Prizren VERI është informuar se në repartin e gjinekologjisë…

​ShSKUK: Në trajtim 10 pacientë të konfirmuar me COVID-19

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës po trajtohen 10 pacientë të konfirmuar me COVID-19 pozitivë dhe 3 të…

​ShSKUK: Spitali i Prizrenit, Mitrovicës dhe Vushtrrisë nuk kanë pacientë me COVID-19

Spitali i Prizrenit, Mitrovicës dhe Vushtrrisë nuk kanë pacientë me Covid-19,  kurse në kuadër të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar…

Vdes një person në Prizren, iu keqësua gjendja derisa po luante futboll

Një person ka vdekur në Prizren. Policia njofton se gjendja e tij shëndetësore u keqësua teksa ishte duke luajtur futboll.…

Vdekje e dyshimtë në Spitalin e Prizrenit, familjarët dyshojnë tek personeli mjekësor

Në Spital e Prizrenit ka vdekur një person. E familjarët e tyre po dyshojnë se ai nuk ka marr tretmanin…

​ShSKUK: Në trajtim 16 raste me COVID-19 pozitivë, 24 post-COVID

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, në trajtim mjekësor janë 16 pacientë të konfirmuar me COVID-19 pozitivë dhe…

​Dërgohet pa shenja jete në Spitalin e Prizrenit, nisin hetimet

Një person është dërguar pa shenja jete në Spitalin e Prizrenit. Vdekja e tij po cilësohet e dyshimtë, e për…

​ShSKUK: Në trajtim 11 pacientë me COVID-19 pozitivë dhe 26 post-COVID

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, bazuar në raportet nga klinikat COVID-19 dhe spitalet e përgjithshme, në trajtim…

Në Spitalin e Prizrenit, Pejës dhe Vushtrrisë nuk ka asnjë pacientë me COVID-19

Në Spitalin e Prizrenit, Pejës dhe Vushtrrisë nuk ka asnjë pacientë të infektuar me COVID-19. Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i…

Dhurohet donacion për Spitalin e Prizrenit, Kurti e Haskuka premtojnë mbështetje për stafin shëndetësorë

Komuna e Prizrenit i ka dhuruar Spitalit të Përgjithshëm të Prizrenit 450 pako me jastëkë, çarçafë e mbulesa të tjera…