Në Spitalin e Gjakovës po trajtohen dy pacientë me COVID-19

Një i infektuar nga Kosova dhe një nga Shqipëria janë dy pacientët e vetëm me COVID-19 që po marrin trajtim…

Për herë të parë asnjë i infektuar me COVID në Infektivë

Për herë të parë që nga fillimi i pandemisë së COVID-19, Klinika Infektive e Qendrës Klinike Universitare e Kosovës nuk…

​Shtatë pacientë me COVID po trajtohen në QKUK dhe spitale rajonale

Tetë pacientë janë të shtrirë për tretman mjekësor nga COVID-19, në kuadër të klinikave të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme.…

​ShSKUK: 5 pacientë të konfirmuar me COVID-19, 4 negativë

Pesë pacientë të konfirmuar me COVID-19 po trajtohen në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës. Në trajtim janë edhe…

​ShSKUK: Pesë pacientë të konfirmuar me COVID-19

Pesë pacientë të konfirmuar me COVID-19 pozitivë dhe 6 të negativë post-COVID, po trajtohen në klinikat e QKUK-së dhe spitalet…

​ShSKUK: Ka rënë në 68 numri i të spitalizuarve me COVID-19

Ka rënë numri i pacientëve të spitalizuar me COVID-19 në kuadër të Shërbimit Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës. Bazuar…

​COVID- 19: Në QKUK dhe spitale po trajtohen 212 pacientë

212 pacientë po trajtohen nga COVID-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme që janë pjesë e Shërbimit Spitalor Klinik dhe…

ShSKUK: Të hospitalizuar 196 pacientë me COVID-19 pozitivë

Bazuar në raportet e datës 30 janar 2022 nga klinikat COVID-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, të shtrirë për…

Kërcënoi një person, arrestohet punëtori i spitalit në Gjakovë

Një punëtor në spitalin rajonal në Gjakovë është arrestuar mbrëmë, pasi që përmes telefonit ka kanosur viktimën mashkull kosovar. Në…

​36 pacientë COVID pozitivë po marrin trajtim në të gjithë vendin

Bazuar në raportet e datës 14 janar nga klinikat COVID-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme, në trajtim mjekësor janë…