E bëri gruan për spital, arrestohet burri në Gjakovë

Një grua në Gjakovë ka pranuar tretman mjekësor, pasi është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj. Policia sot ka informuar…

Pele vazhdon të qëndrojë në spital, kjo është gjendja e tij shëndetësore

Njëri nga legjendat më të mëdha të futbollit botëror, Pele të mërkurën është shtrirë sërish në spital pas përkeqësimit të…

Mosmarrëveshje në rrugë, 16 vjeçari bëhet për spital

Një 22 vjeçar me inicialet A.L dhe një 20 vjeçar me inicialet A.L, janë arrestuar në fshatin Gorancë të Hanit…

Kërkohet ndërtimi i spitalit për të burgosurit, MD thotë se nuk e ka në plan

Rreth 40 të burgosur në qendrat korrektuese vuajnë nga sëmundje të rënda. Kështu shprehet kryetari i Këshillit për Mbrojtjen e…

Pacientes në spitalin e Pejës i largohet tumori 10 kilogramësh

Spitali i Përgjithshëm në Pejë, ka realizuar një operacion të suksesshëm duke ia larguar pacientes një tumor prej 10 kilogramëve.…

OBSH: Rastet me COVID-19 janë trefishuar në të gjithë Evropën

Organizata Botërore e Shëndetësisë potencon se rastet me coronavirus janë trefishuar në të gjithë Evropën në gjashtë javët e fundit,…

1244 raste aktive me COVID, 25 pacientë në spital

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në dy javët e fundit (20 qershor-5 korrik 2022), si pasojë e regjistrimit të…

Shtëpinë e ka si spital, Salah tregon si e kritikon gruaja e tij

Ylli i Liverpoolit, Mohamed Salah, së fundmi pas disa fotografive në rrjetet sociale të tij nuk ka ngurruar ta tregojë…

Gruaja që humbi këmbët nga shpërthimi i bombës martohet në spital

Pamjet e hidhura tregojnë një çift ukrainas duke kërcyer dasmën e tyre të parë në një spital të Lviv. Videoja…

Publikohen pamje nga spitali i bombarduar nga rusët në Mariupol

Ukraina akuzoi sot Rusinë për bombardimin e një spitali për fëmijë në portin e rrethuar të Mariupolit gjatë një armëpushimi…