Spanja në finale të Ligës së Kombeve

Është mësuar edhe kombëtarja e cila ka siguruar biletën e fundit për në finalen e Ligës së Kombeve. Spanja e…

Pjesa e parë: Dy gola mes Spanjës dhe Italisë

Ka përfunduar pjesa e parë në gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve mes Spanjës dhe Italisë. Pas 45’ minutave lojë të…

Spanjë-Itali, formacionet e mundshme

Italia e Roberto Mancinit po kërkon të ringjallë entuziazmin pas dështimit të tyre në Kupën e Botës me një fitore…

La Liga cakton datën e fillimit të sezonit të ri

Shorti për kalendarin e edicionit garues 2023/24 të La Ligas spanjolle do të hidhet më 28 qershor, javën e ardhshme,…

​Spanjë-Itali, dueli për finalen e Ligës së Kombeve

Kroacia, e cila të mërkurën e mposhti Holandën me rezultat 4-2 do ta mësojë sot kundërshtarin e finales së Ligës…

Lëndohet Bastoni, mungon ndaj Spanjës

Mbrojtësi i Interit, Alessandro Bastoni është përjashtuar përfundimisht nga loja e Italisë kundër Spanjës për shkak të etheve dhe u…

Brazili dhe Spanja solidarizohen me Vinicius

Brazili dhe Spanja do të luajnë një ndeshje miqësore si pjesë e kampanjës kundër racizmit për tu solidarizuar me yllin…

Teksa Spanja “piqet”, në Britani ftohet moti, vera e 2023-shit pritet përvëluese

Tetë vitet e fundit kanë qenë më të ngrohtat në histori, por temperaturat këtë vit mund të luhaten nga ndryshimi…

​Kosovarët s’mund të udhëtojnë drejt Spanjës as pas liberalizimit të vizave

Përkundër se më së largu prej datës 1 janar të vitit të ardhshëm shtetasit kosovarë mund të udhëtojnë lirshëm në…

Spanja bën transplantin e parë të mushkërive në botë të kryer tërësisht nga robot

Një ekip kirurgësh në Spanjë ka kryer me sukses transplantin e parë robotik të mushkërive në botë. Transplantet e mushkërive…