“Puthe, puthe”, zbulohet çfarë ndodhi në autobus pas puthjes së famshme të Rubiales me Hermoson

Fituesja e Kupës së Botës për femra me Spanjën, Jenni Hermoso qeshte dhe bënte shaka teksa tregonte një foto të…

Pasojat e puthjes, nëna e Rubiales futet në grevë urie

Nëna e spanjollit, Luis Rubiales, është mbyllur brenda një kishe dhe ka hyrë në grevë urie në mbështetje të djalit…

​Drogë në kontejnerët e bananeve, kapen 9,4 tonë kokainë në Spanjë

Në Spanjë janë gjetur 9,4 tonë kokainë e fshehur brenda kontejnerëve me banane dhe thuhet se kjo ishte sasia më…

Spanja fiton Kupën e Botës në futboll për femra

Kombëtarja e Spanjës është shpallur kampione e botës në futboll për femra pasi në finale kanë mposhtur Anglinë me rezultat…

​Shqipëri, 1.7 milionë hyrje vetëm për muajin korrik

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit e Shqipërisë, Mirela Kumbaro, ka bërë publike të dhënat e flukseve hyrëse turistike për periudhën…

​“Operacioni Alba”, kontingjenti prej 3000 ushtarësh që zbarkoi në Shqipëri në ’97-n

Më 11 gusht 1997 përfundoi një nga misionet më të mëdha të zhvilluara nga forcat e ndryshme ushtarake në Shqipëri…

Portugali-Spanjë, lidhja përmes linjave hekurudhore vlerësohet e pamjaftueshme

Portugalia është “jashtëzakonisht dobët e lidhur” me Spanjën me tren, me vetëm një lidhje – Porto-Vigo – që funksionon dy…

​Spanja goditet nga thatësira, përballet edhe me mungesë uji

Rezervuari i madh i Spanjës “Rialb” pasqyron pamjen aktuale të krizës së ujit në këtë vend pasi niveli i tij…

Kroaci-Spanjë, formacionet e mundshme

Kroacia dhe Spanja do të përballen sonte në finalen e Ligës së Kombeve. “Furia e kuqe” në finale erdhi pasi…

Kroacia dhe Spanja përballen sot në finalen e Ligës së Kombeve

Kroacia dhe Spanja do të përballen sonte në finalen e Ligës së Kombeve. “Furia e kuqe” në finale erdhi pasi…