Rasti i parë i kolerës në Spanjë pas katër dekadash

Spanja regjistroi rastin e parë lokal të kolerës pas më shumë se katër dekadash, njoftuan sot autoritetet rajonale shëndetësore, duke…

Zvicra mposht Portugalinë, Spanja Republikën e Çekisë

Janë zhvilluar të dielën edhe dy ndeshjet e radhës në Grupin 2 të Ligës A në Ligën e Kombeve që…

Portugalia mposht Zvicrën, Republika Çeke barazon me Spanjën

Janë luajtur ndeshjet e xhiros së dytë të Grupit 2 të Ligës A të Kombeve. Portugezët ishin më të mirë…

Spanja do t’i dorëzojë Ukrainës raketa e tanke kundërajrore

Spanja do të furnizojë Ukrainën me raketa antiajrore dhe tanke luftarake Leopard, duke rritur ndihmën ushtarake për atë vend, sipas…

Pa fitues mes Spanjës e Portugalisë, Norvegjia mposht Serbinë

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e ditës së sotme në Ligën e Kombeve, ku kemi disa rezultate tejet interesante. Pas…

Mbyllen pjesët e para/Portugalia në disavantazh kundër Spanjës, Norvegjia në epërsi kundër Serbisë

Ka përfunduar pjesa e parë në gjashtë ndeshjet që po zhvillohen momentalisht në kuadër të Ligës së Kombeve, ku kemi…

“Derbi Iberian”, publikohen formacionet zyrtare të Spanjës e Portugalisë

Sonte me fillim nga ora 20:45 do të zhvillohet një ndeshje tejet interesante, ku në stadiumin “Benito Villamarín”, Kombëtarja e…

​Spanjë-Portugali dhe shumë sfida tjera interesante sot në Ligën e Kombeve

Edicioni i tretë i Ligës së Kombeve fillon sot dhe kjo shënon edhe nisjen e rrugëtimit të Kombëtares së Kosovë…

Lëndohet Thiago Alcantara, braktisë stërvitjet me Spanjën

Luis Enrique dhe kombëtarja spanjolle do të duhet të bëjnë pa Thiago Alcantara. Mesfushori i Liverpoolit është ndalur për shkak…

Nesër zhvillohet finalja e Ligës së Evropës, ja paralajmërimi i shefit të policisë së Spanjës

Shefi i policisë së Spanjës ka paralajmëruar për rrezikun e mundshëm që pritet të ndodh në qytetin e Sevillas, ku…