Premier Liga angleze, ndeshja kryesore ajo mes Liverpool dhe Southampton

Premier Liga angleze rikthehet sot me disa ndeshje tejet interesante në kuadër të xhiros së 13 të sezonit 2021/22. Ndeshja…

Broja në bankë rezervë e Rashica startues, ja formacionet zyrtare të Norwich dhe Southampton

Me fillim nga ora 16:00 do të fillojë ndeshja mes skuadrës së Norwich dhe asaj të Southampton, e vlefshme kjo…

Penalltitë vendosin çerekfinalistin e EFL Cup ndërmjet Chelseat dhe Southamptonit.

Chelsea e ka siguruar një vend në fazën çerekfinale të EFL Cup, që njihet ndryshe edhe si Carabao Cup pasi…

EFL Cup/ Arsenali siguron çerekfinalen pas fitores ndaj Leeds Unitedit

Arsenali e ka siguruar kalimin në fazën çerekfinale të EFL Cup, e njohur ndryshe edhe si Carabao Cup pas triumfit…

Chelsea dhe Southamptoni ballafaqohen në EFL Cup, formacionet zyrtare

Me fillim nga ora 20:45 në stadiumin “Stamford Bridge” zhvillohet sfida e të tetës së finales së EFL Cup ndërmjet…

Broja rikthehet në ”Stamford Bridge”, ja formacionet e mundshme të Chelsea dhe Southampton

Sot, me fillim nga ora 20:45 kampioni evropian Chelsea do të zhvillojë ndeshje si vendas në stadiumin “Stamford Bridge” kundër…

Chelsea pret në shtëpi Southamptonin e Brojës, ja ndeshjet e Carabao Cup

Carabao Cup rikthehet sot me tri ndeshje tejet interesante, në kuadër të fazës së çerekfinales, ku kampioni evropian Chelsea pret…

Watford shkatërron Evertonin, Southampton barazon me Burnleyn

Kanë përfunduar pesë nga gjashtë ndeshjet e xhiros së nëntë të Premier Ligës angleze, ku kemi pasur disa rezultate tejet…

Broja i pandalshëm, kalon Southamptonin në epërsi kundër Burnley

Momentalisht është duke u zhvilluar ndeshja mes skuadrës së Southampton dhe asaj të Burnleyt në Premier Ligën angleze, ku rezultati…

Broja shënon edhe golin e dytë për Southamptonin

Armando Broja e ka nisur furishëm aventurën e tij me skuadrën angleze Southampton. Sulmuesi shqiptar i cili startoi nga minuta…