Premier Liga/City i rikthehet fitores, Southamptoni e mposht Tottenhamin

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e programit të sotëm të Premier Ligës angleze, ku kemi pasur disa rezultate tejet interesante.…

Ndeshje e zjarrtë, Southamptoni përmbysë rezultatin kundër Tottenham

Skuadra angleze Southampton ka arritur ta përmbysë rezultatin në ndeshjen kundër Tottenham, ku tani e gjen vetën në epërsi prej…

Broja titullarë te Southamptoni në ndeshjen kundër Tottenham

Me fillim nga ora 20:45 do të fillojë ndeshja interesante mes skuadrës së Tottenham dhe asaj të Southampton, e vlefshme…

Broja vazhdon me paraqitje të mira, asiston te goli i fitores për Southamtponin

Ka përfunduar ndeshja mes skuadrës së Southamptonit dhe asaj të Coventry, ku vendasit kanë siguruar biletën tutje drejt FA Cup…

Pas paraqitjeve mbresëlënëse, Southamptoni me ofertë rekorde për Brojën

Sipas gazetarit të njohur Fabrizio Romano, skuadra angleze Southampton pritet që të bëjë një ofertë drejt kampionit evropian Chelsea për…

Southamptoni ndal me barazim Manchester Cityn

Ka përfunduar ndeshja e fundit e programit të sotëm të Premier Ligës angleze mes skuadrës së Southampton dhe asaj të…

Manchester City barazon rezultatin kundër Southampton

Kampioni aktual anglez ka arritur të barazojë shifrat në stadiumin “St. James Park”. Manchester City ka barazuar rezultatin në 1:1…

Southamptoni mbyll pjesën e parë në epërsi kundër Cityt

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes skuadrës së Southampton dhe kampionit aktual anglez Manchester City, ku nikoqirët hynë…

Broja startues kundër kampionit anglez, ja formacionet zyrtare të Southampton dhe Cityt

Me fillim nga ora 18:30 do të zhvillohet ndeshja e fundit e programit të sotëm të Premier Ligës angleze, ku…

Nuk ndalet Broja, shënon tjetër gol për Southamptonin

Armando Broja po vazhdon të shkëlqejë te Southamptoni, aty ku është i huazuar nga kampioni i Evropës, Chelsea. Broja ka…