​Sot nis viti i ri shkollor në Kosovë pas pesë jave grevë të mësimdhënësve

Pas suspendimit të grevës pesë javore, sot fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit para-universitar në Kosovë. Viti i…

Sot Dita Botërore e Zemrës

Dita Botërore e Zemrës shënohet dhe festohet çdo vit më 29 shtator, me qëllim rritjen e ndërgjegjësimit për sëmundjet kardiovaskulare…

Bislimi e Nagavci sot vizitojnë Luginën e Preshevës

​Zëvendëskryeministri i Kosovës Besnik Bislimi dhe ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, do të vizitojnë sot Luginën…

MINT rikthen çmimet tavan për derivatet, ja sa do të jenë sot

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka vendosur sërish çmimet tavan për shitjen e derivateve. Sipas njoftimit, çmimi maksimal…

​Parashikimi i motit

Sot do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe jostabil. Kjo situatë e parashikuar meteorologjike do të krijojë kushte që…

Greva e sektorit publik nis sot

Sot fillon greva e përgjithshme e sektorit publik. Sindikalistët nuk kanë arritur të merren vesh me institucionet për të parandaluar…

​Parashikimi i motit

Sot do të mbajë mot i ndryshueshëm dhe jostabil. Parashihen rreze dielli, vranësira dhe vende-vende reshje të shoqëruara me shkarkime…

Escobar dhe Lajçak takohen sot me krerët shtetëror

Emisari i ShBA-së, Gabriel Escobar dhe ai i BE-së, Miroslav Lajçak sot do të zhvillojnë takime me krerët e institucioneve…

Lajçak sot në Kosovë, ja agjenda

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka një agjendë të ngjeshur sot dhe nesër…

​Moti sot

Sot vendi ynë do të ndikohet nga masat e qëndrueshme të ajrit, të cilat do të kushtëzojnë mot të qëndrueshëm…