Parashikimi i motit

Dita e sotme pritet të karakterizohet me mot të vranët dhe reshje shiu. Edhe temperaturat do të shënojnë rënie. Temperaturat…

Superliga e Shqipërisë, këto janë ndeshjet e sotme

Superliga e Shqipërisë rikthehet sot me disa ndeshje tejet interesante të vlefshme këto për xhiron e 34 të këtij sezoni.…

Kuvendi mblidhet sot

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen në seancë për pikat e papërfunduara nga seanca plenare e datës 5…

​Sot në Hagë paraqitja e mëtejshme e Thaçit dhe të tjerët

Sot në seanca të ndara në Hagë do të bëhet paraqitja e mëtejshme e Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit…

​Moti sot

Edhe sot vendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik.…

​Përkujtohet Dita e Dëshmorëve në Shqipëri

Sot shënohet Dita e Dëshmorëve të Atdheut në Shqipëri dhe si çdo vit tjetër, pritet të zhvillohet ceremonia zyrtare e…

​Sot mësohet finalisti i parë i Ligës së Kampionëve

Gara më prestigjioze e futbollit evropian në nivel të klubeve po i afrohet fundit të saj pasi kanë mbetur vetëm…

​Zelensky sot me video-mesazh nga Kievi për shqiptarët

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot në seancë të posaçme plenare, ku pritet që presidenti i Ukrainës Volodimir Zelensky…

Superliga e Kosovës, këto janë ndeshjet e sotme

Superliga e Kosovës rikthehet sot me disa ndeshje interesante, të vlefshme këto për xhiron e 32. Të dy ndeshjet e…

Këto janë ndeshjet më interesante të ditës së sotme

Pas një jave përplot me futboll në garat evropiane si ajo e Ligës së Kampionëve, Ligës së Evropës dhe në…