Janë larguar Policia e Kosovës dhe zjarrfikësit nga shtëpia, ku Sokol Halili ka vrarë veten

Janë larguar Policia e Kosovës dhe zjarrfikësit nga shtëpia, ku Sokol Halili ka vrarë veten, raporton KosovaPress. Lajmin për vetëvrasjen…

Policia: Sokol Halili nuk është dorëzuar, me armë zjarri ka kryer aktin e vetëvrasjes

Lidhur me rastin e vrasjes së rëndë të ndodhur më datë 30 nëntor 2022, në oborrin e QKUK-së në Prishtinë,…

​I jepet lamtumira e fundit shtatzënës së vrarë në QKUK

Në varrezat e reja të fshatit Lugaxhi të Lipjanit është varrosur shtatzëna 35-vjeçare, Hamide Magashi, e cila u vra nga…

​Mes lotësh, i jepet lamtumira e fundit shtatzënës që u vra në oborrin e QKUK-së

Dy ditë pas vrasjes, trupi i shtatzënës që po priste të sillte një jetë të re, u varros në varrezat…

​Vrasja e shtatzënës, Policia kërkon ndihmën e qytetarëve për të gjetur Sokol Halilin

Policia e Kosovës ka kërkuar nga qytetarët për ofrimin e informatave, të cilat do të ndihmonin në arrestimin e personit…