Zëvendëspresidenti i KE në Sofje: Ukraina do të fitojë, bota demokratike do të triumfojë

Gjatë adresimit në një konferencë mbi rrugën e Bullgarisë drejt eurozonës, zëvendëspresidenti ekzekutiv i KE, Valdis Dombrovskis tha se Ukraina…

Flaka Loxha fiton medaljen e argjendtë në Kupën e Botës në Sofje

Në ciklin e Kupave Botërore kualifikuese për Lojërat Olimpike, sot në Sofje të Bullgarisë u zhvillua gara e radhës, nga…

Flaka Loxha lufton për të artën në Kupën e Botës në Sofje

Nuk kanë të ndalur sukseset në arenën ndërkombëtare nga xhudistët kosovarë, ku tani i është siguruar një tjetër medalje Kosovës.…

Gjashtë filma aventurë do të shfaqen në festivalin “Ditët e Sfidave” në Sofje

Gjashtë filma aventurë, duke përfshirë dy prodhime bullgare, do të shfaqen në festivalin e filmit “Ditët e Sfidave”, të këtij…

Partia VMRO planifikon tubim në Sofje pas incidentit të Ohrit

Një tubim do të mbahet para zyrave të Komisionit Evropian në Sofje të shtunën, më 21 janar për të kërkuar…

Presidentja Osmani: Anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor në BE, NATO – Shtyllë e paqes dhe stabilitetit

Anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor në BE dhe NATO nuk është vetëm në interes të vendeve tona, por do të jetë…

Fillon pyllëzimi i vjeshtës në Pyllin e Ri të Sofjes

Fillon pyllëzimi vjeshtor në New Forest Sofia afër Negovanit, tha kryetarja e bashkisë së Sofjes, Yordanka Fandakova në profilin e…