Covid-19, dëmet e shkaktuara në Rahovec kapin vlerën mbi 90 milionë euro

Dëmet ekonomike që ka pësuar komuna e Rahovecit si pasojë e pandemisë Covid-19, sipas një llogaritje të thjeshtë kapin vlerën…

Latifi, takim pune me krerët e KRU “Gjakova”

Kryeshefi ekzekutiv i KRU “Gjakova”, Ismet Ahmeti së bashku me zyrtarë të lartë të kësaj kompanie zhvilluan sot një takim…

17 raste me Covid-19 në Rahovec, Smajl Latifi paralajmëron inspektime më të mëdha

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi ka njoftuar në komunën e tyre janë 17 raste aktive me Covid-19, derisa…

Smajl Latifi nderon sportistin Bashkim Krasniqi

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smaj Latifi gjatë ditës së sotme ka pritur në zyrat e tij, sportistin e teakwandos…

Latifi: Kampionët s’janë gjë tjetër, pos përpjekje pas përpjekjeje për të arritur suksese

  Kryetari i Komunës së Rahovecit Smajl Latifi, ka pritur sot në takim sportistin e njohur Bashkim Krasniqi nga Hoça…

Latifi kërkon nga Mustafa që edhe fermerët të futen në Pakon Emergjente

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka pritur në takim ministrin në detyrë të Bujqësisë, Besian Mustafën, të cilin…

Fermerët në Rahovec kërkojnë të kthehen në treg, në të kundërtën asgjësojnë produktet

Fermerët në Rahovec po kërkojnë të lejohen të dalin në treg për të shitur produktet e tyre, ne të kundërtën…

Të gjitha rastet me Covid-19 në Rahovec ritestohen sot, pritet konfirmimi i 18 të shëruarve

Në komunën e Rahovecit ka nisur ritestimi i rasteve që janë të infektuar me Covid-19 dhe pritet që sot të…

Smajl Latifi apelon qytetarët: Shën Gjergjin priteni në shtëpitë e juaja

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka bërë të ditur se ka ndërmarrë masa shtesë në prag të shënimit…

Latifi: Gjendja e të prekurve me COVID-19 në Rahovec është stabile

Rahoveci është njëra prej komunave e cila së fundit është prekur me COVID-19, me gjithsej 16 raste, prej tyre dy…
error: