​Sot shënohet Dita Botërore e Bletës 🐝

Sot shënohet Dita Botërore e Bletës. Kjo ditë hyri në kalendarin e ngjarjeve mjedisore me iniciativë të Sllovenisë, e cila…

​Konjufca për rastin e ambasadorit Berishaj: Duhet të jemi të kujdesshëm

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, gjatë intervistës së tij në RTK ka folur edhe për rastin…

Sllovenia kufizon sërish çmimet e karburantit

Qeveria sllovene rifuti sot rregullimin e përkohshëm të çmimeve të karburanteve motorike, pasi ato u dyfishuan në më pak se…

​BE përjashton 3 shtete anëtare nga embargo ndaj naftës ruse

Hungaria, Sllovakia dhe Republika Çeke do të kenë më shumë kohë përpara se të vendosin embargon ndaj naftës ruse të…

Exit-pollet e zgjedhjeve në Slloveni: Jansha humb, Golob fiton një numër rekord mandatesh

Partia Lëvizja e Lirisë e udhëhequr nga Robert Golob ka përparësi ndaj SDS-së së kryeministrit aktual slloven Janez Jansa, sipas…

​Kurti reagon për herë të parë për rastin e ambasadorit Berishaj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar shkurt në lidhje me raportimet për ambasadorin e Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj.…

Tahiri: Një ndërmarrje e madhe kriminale mbrapa bllokimit të komisionit hetimor

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, e ka quajtur sekser të kryeministrit Albin Kurti, ambasadorin…

Berishaj mohon akuzat për përfshirje në skandalin financiar në Slloveni

Ambasadori i Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj, ka qenë në qendër të një raportimi për një skandal të madh në…

Brenda katër ditësh Kosova U21 barazon dy herë me Slloveninë U21

Ka përfunduar ndeshja në stadiumin “Z’dezele” mes Kombëtares së Sllovenisë dhe asaj të Kosovës për grupmoshat U21, e vlefshme kjo…

Mbyllet me këtë rezultat pjesa e parë mes Sllovenisë U21 dhe Kosovës U21

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen mes Kombëtares së Sllovenisë dhe asaj të Kosovës për grupmoshat U21, e vlefshme…