Këto janë katër skuadrat e licencuara për gara evropiane

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK), respektivisht, Komisioni i Shkallës së Parë për Licencimin e Klubeve për garat e UEFA-s,…

Kupa e Kosovës në hendboll, këto janë skuadrat që po luftojnë për finale

Besa Famgas, Prishtina, Kastrioti dhe Deçani janë katër skuadrat të cilat do ta vazhdojnë garën drejt finales së Kupës së…

Guardiola: Liverpooli është ndër skuadrat më të mira në histori të futbollit

Trajneri spanjoll Pep Guardiola ka insistuar që Manchester City nuk mund të përballojë asnjë dështim nëse dëshiron që ta mposht…

UEFA me ligj të ri, probleme për skuadrat që dëshirojnë të transferojnë yje të futbollit

Organi qeverisës më i lartë evropianë, UEFA, raportohet se do të ndërrojë ligjin që e lejon një shumë të caktuar…

Kupa e Kosovës/Këto janë skuadrat që kalojnë në gjysmëfinale

Kanë përfunduar të tri ndeshjet e programit të sotëm të Kupës së Kosovës, ku kemi mësuar skuadrat të cilat kanë…

Ja shumat që skuadrat do të fitojnë këtë vit në Ligën e Kampionëve

Organi qeverisës i futbollit evropian UEFA raportohet se ka plot 1 miliardë euro në konton e saj për skuadrat e…

Kupa e Mbretit/Këto janë skuadrat që siguruan kualifikimin tutje

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e sotme të programit të Kupës së Mbretit, ku kemi disa rezultate interesante. Skuadrat nga…

LK/ Në pritje të Atalanta-Villarreal, këto janë të gjitha skuadrat e kualifikuara në fazën 1/16

Duhet pritur edhe dita e nesërme (e enjte) kur do të zhvillohet ndeshja ndërmjet Atalantës dhe Villarrealit për t’u kompletuar…

​Këto janë 24 ekipet kombëtare që marrin pjesë në Euro 2020

Kampionati Evropian i futbollit “Euro 2020” do të zhvillohet nga 11 qershori deri më 11 korrik 2020. 24 skuadra më…

Skuadrat me më së shumti tituj në shekullin 21

Bayern Munih, pas fitores në finalen e Kupës së Botës për ekipe kundër skuadrës meksikane El Tigres, regjistroi titullin e…