Shpërthimi në Skoci – shtëpitë “fluturuan” në ajër

Një shpërthim i fuqishëm ndodhi sonte në perëndim të Skocisë. Banorët u evakuuan dhe vendasit thanë se dëgjuan një shpërthim…

Në Skoci pothuajse 2000 raste COVID-19 në lidhje me shikimin e ndeshjeve Euro 2020

Autoritetet skoceze raportuan sot gati 2.000 raste të koronavirusit në lidhje me shikimin e ndeshjeve të kampionatit evropian të futbollit…

Grupi D, rezultatet e dy ndeshjeve pas pjesës së parë

Kanë përfunduar pjesët e para të dy ndeshjeve të Grupit D të Kampionatit Evropian Euro 2020. Anglia dhe Kroacia janë…

​Kroaci – Skoci, formacionet zyrtare

Kroacia dhe Skocia do ta zhvillojnë ndeshjen e fundit të vlefshme për Grupin D të Kampionatit Evropian Euro 2020. Ndeshja…

Euro 2020/ Çekia triumfon ndaj Skocisë me dy golat e Patrick Schick

Republika e Çekisë e ka nisur me këmbë të mbarë rrugën në Kampionatin Evropian Euro 2020 duke e mposhtur Skocinë…

Skeleti i kafshës misterioze gjendet në bregdet: A është ky përbindëshi Loch Ness? -foto

Skeleti i një kafshe të panjohur u gjet pranë Aberdeen në brigjet e Skocisë të dielën, dhe befasoi madje edhe…

Sturgeon: Gjykatat mund të luajnë rol në nxitjen për pavarësi

Kreu i Partisë Kombëtare Skoceze, Nicola Sturgeon tha sot se gjykatat mund të ndihmojnë në vendimin nëse dhe si Skocia…

Flamuri i BE-së do të vazhdojë të valvitet në Skoci

Flamuri Evropian para Parlamentit skocez pritet të ulet të premten, në orën e Brexit-it. Deputetët vendas votuan sot për ta…