Haxhiu për vrasjen e Lirije Qerimajt kërkon të merren masa ndaj prokurores kujdestare

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu duke komentuar vrasjen e Lirije Qerimajt nga bashkëshorti në Llaushë të Skenderajt, ka thënë se…

Nura për vrasjen e Lirije Qerimaj: E papranueshme neglizhenca e policisë dhe prokurorisë

Kryetari i komunës së Skenderajt, Fadil Nura ka reaguar pas vrasjes së djeshme të Lirije Qerimaj nga bashkëshorti në Llaushë…

Nesër protestohet në Skenderaj kundër vrasjes së Lirije Qerimaj

Nesër në mesditë në Skenderaj do të protestohet kundër dhunës dhe vrasjes së grave, duke dënuar vrasjen e djeshme të…

​Kërkohet paraburgim për burrin që vrau gruan në Llaushë të Skenderajt

Kërkohet masa e paraburgimit për burrin që vrau gruan e tij në Llaushë të Skenderajt mbrëmjen e së mërkurës. “Prokuroria…

​Burri vret gruan e tij në Llaushë të Skenderajt

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Llaushë të Skenderajt kur bashkëshorti S.Q., 51-vjeç, ka qëlluar për…

Nura: Kush mendon se kandidatura ime ishte kundër familjes Jashari ka IQ e një idioti

Skenderaj ishte një nga komunat ku gara në zgjedhjet lokale ishte e fortë dhe shpesh me gjuhë të ashpër, por…

Skenderaj, sekuestrohet një armë

Policia e Kosovës ka sekuestruar sonte një armë në rrugën “Fadil Rrustemi” në Skenderaj. Rasti ka ndodhur derisa Njësia për…

Përplasen PDK-VV për ujësjellësin, Lushtaku: Është turp për Lëvizjen t’ia ndalë ujin Drenicës

Mosmiratimi i amendamentit për ndarjen e mjeteve për ujësjellësit Shipol-Brus-Mitrovicë, i propozuar nga deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku ka bërë…

​Memli Krasniqi në Skenderaj, i uron kryetarit Nura punë të mbarë: Rikthimi i PDK-së është garanci për zhvillim

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka qëndruar sot në bastionin e kësaj partie, në Skenderaj për t’i uruar punë të…

Edhe 5 familje nga Skenderaj do të festojnë 28 Nëntorin me shtëpi të re

Pesë familjeve në nevojë sot iu janë dorëzuar çelësat e shtëpive në komunën e Skenderajt. Kështu ka shkruar në Facebook,…