Vdes një person në Skenderaj, policia nis hetimin si vdekje e dyshimtë

Një person është raportuar si i vdekur dje në Skenderaj, ku policia dhe ekipi mjekësor kanë dalë në vendin e…

​Arrestohet burri që dyshohet se dhunoi një të mitur në Skenderaj

Është arrestuar një person në Skenderaj që dyshohet ta ketë dhunuar një të mitur. Policia ka treguar se e mitura…

Rroken për mal, arrestohet një person në Skenderaj

Policia e Kosovës ka arrestuar sot personin me inicialet M.S. në Skenderaj për shkak se ka kryer veprën penale sulm.…

Vrasja në Llaush, prokuroria inicion procedurë disiplinore ndaj prokurores së rastit

Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka njoftuar se pas kërkesës së kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi, kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në…

Protestohet në Skenderaj, kërkohet drejtësi për Lirije Qerimajn

“Lirija ka emrin liri, pse e vratë Lirinë”, ishte thirrja e grave nga Drenica që protestuan pas vrasjes së 48-vjeçares…

Policia për rastin e 48-vjeçares: Viktima s’kishte shenja dhune dhe nuk e pranoi urdhrin mbrojtës

Policia ka deklaruar se janë kryer të gjitha veprimet e nevojshme, bazuar në procedurat e parapara ligjore për vrasjen e…

Protestohet në Skenderaj kundër vrasjes së Lirije Qerimajt

Sot në mesditë në Skenderaj do të protestohet kundër dhunës dhe vrasjes së grave, duke dënuar vrasjen e djeshme të…

Haxhiu për vrasjen e Lirije Qerimajt kërkon të merren masa ndaj prokurores kujdestare

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu duke komentuar vrasjen e Lirije Qerimajt nga bashkëshorti në Llaushë të Skenderajt, ka thënë se…