​Skenderaj, Policia bastis një lokal të lojërave të fatit

Policia ka bastisur të enjten pasdite një lokal në Skenderaj, ku po zhvilloheshin lojëra të fatit. Si rezultat i bastisjes…

​23 vjet nga masakra në Rezallë

Sot mbushen 23 vjet nga masakra në Rezallë të Skenderajt, ku nga ushtria dhe policia serbe u ekzekutuan 98 shqiptarë,…

Masakra e paparë në Pemishte të Skenderajt

Para 23 viteve në Padalishtë (Pemishte) të Skenderajt, kriminelet Serb, yshtur nga regjimi sllavo-shovinist i Millosheviqit, ushtruan gjenocidin  mbi popullatën…

Asgjësohen 300kg mish në Skenderaj

300 kilogramë mish janë asgjësuar në Komunën e Skenderajt. Nga komuna kanë njoftuar se nuk kishte dokumente të deklarimit dhe…

Dyshohet se montuan gabimisht trafot në fshat, disa shtëpive i digjen pajisjet elektrike

Një kompani dyshohet se ka montuar gabimisht trafot e rrymës në fshatin Makermal të Skenderajt, ku si pasojë disa shtëpive…

Nura: Liria nuk do të ishte e mundur pa trimërinë e familjes Jashari

Komuna e Skenderajt e ka shënuar përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës përmes një seance solemne ku kryetari Fadil Nura ka…

Vdes një vajzë në Skenderaj, nëna fajëson mjekët

Një vajzë ka ndërruar jetë në Skenderaj. Por për vdekjen, ka ngritur dyshim nëna e saj duke fajësuar mjekët.  …

​Dyshohej për organizim të skemave piramidale dhe bixhoz, arrestohet personi

Policia e Kosovës për Rajonin e Mitrovicës mbrëmë në Skenderaj ka arrestuar një person të dyshuar për organizim të skemave…

Mitrovica dhe Skenderaj pa ujë derisa të paguhen borxhet e rrymës ndaj KESCO-s

Që nga ora 10:00 e mëngjesit të sotëm Komuna e Mitrovicës dhe Skenderajt kanë mbetur pa ujë të pijes. Kjo…

​Në lokalin me mbishkrim “Gjellëtore” në Skenderaj luheshin lojërat e fatit, arrestohen tre persona

Janë arrestuar tre persona në Skenderaj me dyshimin se kanë kryer veprën organizim i skemave piramidale dhe bixhoz të paligjshëm.…