“Situatë alarmante”, shoqata sindikale denoncon shkeljet dhe parregullsitë në MPJD

Shoqata Sindikale e Anëtarëve të Shërbimit të Jashtëm (SHSASHJ), ka numëruar sot një varg shkeljesh të pretenduara që po ndodhin…

​BE-ja diskuton sot për situatën Kosovë-Serbi

Këshilli i Punëve të Jashtme, i kryesuar nga shefi i diplomacisë evropiane Josep Borrell, do të zhvillojë sot (e hënë)…

Komandanti i KFOR-it: Situata është e paqëndrueshme, mund të përshkallëzohet lehtë

Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia, deklaroi sot (e premte) se zhvillimet e fundit në Kosovë kanë konfirmuar se…

​Strander: Rusia do ta hedhë Serbinë nën autobus nëse situata në rajon përshkallëzohet

Analistja amerikane, Ivana Stradner, ka thënë se Rusia do ta hedhë Serbinë nën autobus nëse gjërat në rajon përshkallëzojnë. Për…

Si të mendoni më pozitivisht në punë?

Të menduarit pozitivisht në punë ka shumë përfitime mendore dhe fizike. Një qasje optimiste mund të përmirësojë disponimin tuaj, të…

Situata në veri, Haziri: Dyshojmë se Kurti ka agjendë të fshehur

Nënkryetari i LDK-së, Lufti Haziri, ka folur për zhvillimet e fundit në veri dhe thirrjet e ndërkombëtarëve për shtensionim të…

​Administrata amerikane ndan shqetësimet e njëjta me Kongresin për tensionet në veri

Administrata amerikane e Joe Biden ka të njëjtat shqetësime sikurse edhe Kongresi për tensionet e rritura në veri të Kosovës.…

OEK apelon për maturi dhe kujdes për bizneset dhe konsumatorët

Oda Ekonomike e Kosovës shpreh shqetësimin e thellë të saj me zhvillimet e fundit që po prekin edhe zhvillimet ekonomike…

​Mblidhet Këshilli i Sigurisë

Sot (e enjte) do të mblidhet Këshilli i Sigurisë. Kjo mbledhje, e cila tashmë veçse pritet të fillojë, vjen pas…

Përfaqësuesit e Listës Serbe për herë të parë nuk shihen mes protestuesve në Zveçan

Dhjetëra qytetarë serbë në Zveçan janë duke qëndruar nëpër tendat e improvizuara të vendosura para ndërtesës së kësaj komune, duke…