KMDLNj reagon për situatën në veri ku u lënduan 6 policë

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave të Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka reaguar ndaj sulmit të policëve në veri të…

Sveçla: Ne kemi qenë te përgatitur që edhe fizikisht të largojmë barrikadat në veri

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka deklaruar sot për herë të parë se Policia e Kosovës ka qenë…

Bie numri i rasteve me koronavirus në Spitalin e Gjakovës, rriten kërkesat për shërbimet post-COVID

Në Spitalin e Përgjithshëm të Gjakovës “Isa Grezda” aktualisht janë duke u trajtuar pesë pacientë me COVID-19, ndërsa tre janë…

Presidentja e Komisionit Evropian kërkon dialog konstruktiv për shtensionimin e situatës në veri

Presidentja e Komisionit Evropian(KE), Ursula von der Leyen, ka kërkuar dialog konstruktiv ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për shtensionimin e situatës…

​Osmani dhe Von der Leyen flasin për veriun: Faktori ndërkombëtar të dënoj tendencat e Serbisë për destabilizim

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani paraditen e kësaj të mërkure priti në takim presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der…

PDK përkrah kërkesën që të mbahet seancë e jashtëzakonshme për situatën në veri

Shefi i GP-së së PDK-së, Abelard Tahiri ka thënë se janë dakorduar që të mbahet një seancë për diskutimin e…

​Të hënën seanca plenare, kërkohet seancë e jashtëzakonshme për situatën në veri

Pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri ka njoftuar se seanca plenare do…

​Von der Leyen: Shqetësuese situata në veri të Kosovës, të ulen tensionet dhe të rifillojë dialogu

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen deklaroi të martën se situata në veri të Kosovës është shqetësuese dhe…

Berisha: Demonstrimet në kufi nga forcat serbe nuk e trembin asnjë kosovarë

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), njëherësh kryetar i Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtje, Bekë Berisha…

Gjërat për të cilat nuk duhet t’i kërkoni falje askujt

Kërkoni falje kur gaboni ose kur harroni se është datëlindja e një shoku – është krejt normale, por shumë prej…
error: