Haradinaj: Të gjithë qytetarët e Kosovës të përfshihen brenda një sistemi energjetik

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka reaguar pas lajmit se Qeveria e Kosovës është dakorduar…

​Kuvendi nuk miraton marrëveshjen ndërkombëtare për reformën e sistemit të ndihmës sociale

Me vetëm 75 vota për, Kuvendi i Kosovës dështoi të miratoi marrëveshjen ndërkombëtare për projektin e reformës së sistemit të…

Haxhiu: Reformat në drejtësi nuk duhet t’i pengojë sistemit të drejtësisë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka deklaruar se gjatë këtij viti kanë arritur të përmbushin 80% të agjendës legjislative të…

Për disa orë bie sistemi i vaksinimit në sallën “1 Tetori”, MSh: Vaksinimi nuk është ndalur për asnjë moment

Për disa orë nuk ka funksionuar sistemi i vaksinimit në sallën “1 Tetori” në Prishtinë. Kjo për shkak të disa…

Deputeti i LVV-së: Mungesa e trashëguar e një sistemi për emergjencat civile e ka vështirësuar reagimin kundër zjarrit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj ka deklaruar se mungesa e një sistemi të mirëfilltë të emergjencave civile e ka…

Shqipëria me sistem të ri të votimit, Shehu demonstron procesin

Qytetarët e Shqipërisë sot iu janë drejtuar kutive të votimit. Në këto zgjedhje risi në procesin e votimit është votimi…

​Limaj: Sonte u instalua sistemi një partiak në Kosovë

Me zgjedhjen e Vjosa Osmanit Presidente të Kosovës, u instalua sistemi një partiak në Kosovë, kështu thotë kryetari i Nisma…

Nis ndërtimi i sistemit të ujësjellësit për disa fshatra të Vushtrrisë

Nis ndërtimi i sistemit të ujësjellësit për fshatrat Dumincë e Poshtme, Dumnicë e Mesme dhe Dumnicë e Epërme të komunës…