Kreu i KGJK-së: Nëse na ulin pagat ligjin e dërgojmë në Kushtetuese

Kryesuesi i Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Albert Zogaj shprehet se në rast se me Ligjin për paga, që tashmë është…

Pozita e opozita pajtohen për reformë në sistemin e drejtësisë

Pozitë dhe opozitë janë pajtuar për nevojën për reformë në sistemin e drejtësisë. Në tryezën e sotme të KDI-së për…

​Konstituohet Komisioni parlamentar për vettingun

Sot (e martë) është mbajtur mbledhja konstituive e Komisionit Ad-hoc për Zhvillimin e Procesit të Vlerësimit Kalimtar, apo i njohur…

​Lansohet protokolli shtetëror për trajtimin e rasteve të dhunës seksuale

Është lansuar sot protokolli shtetëror për trajtimin e rasteve të dhunës seksuale,  ku kryeministri Albin Kurti ka thënë se jo…

Haxhiu: Edhe sa gra e vajza duhet të vriten që të këndellet sistemi i drejtësisë

Në kuadër të fushatës globale “16 Ditët e Aktivizmit Kundër Dhunës me Bazë Gjinore” sot është lansuar Kurrikula për trajtimin…