Sir Stuart Peach në takim me Bislimin; Mbështesim procesin e dialogut

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës Besnik Bislimi, priti sot në takim të dërguarin special të Mbretërisë së Bashkuar për Ballkanin…

Kurti në takim me Sir Stuart Peach: Dialogu duhet të jetë parimor dhe të respektojë barazinë e palëve

Paqja e qëndrueshme, stabiliteti afatgjatë dhe siguria rajonale ishin tema e takimit ndërmjet kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti…

​Mehaj: Emërimi i Sir Stuart Peach si i dërguar i posaçëm për Ballkanin Perëndimor hap i rëndësishëm për stabilitet rajonal

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj thotë se emërimi i Sit Stuart Peach si i dërguar i posaçëm për Ballkanin Perëndimor…