Kurti përplaset me deputetët opozitarë në Kuvend

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është përplasur me deputetët opozitarë gjatë debatit parlamentar për grevat. Deputetët e tri partive opozitare,…

Krasniqi-Kurtit: Gjej zgjidhje me sindikatat, mos u barrikado

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka kërkuar nga kryeministri Albin Kurti të gjej zgjidhje me sindikatat për…

BSPK shpall grevë të përgjithshme nga 25 gushti

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK) ka vendosur të enjten që të shpallin grevë të përgjithshme të të…

Sot është dita ndërkombëtare e sigurisë dhe shëndetit në punë

28 prilli është dita botërore e sigurisë dhe shëndetit në punë. Çdo vit në këtë ditë mbahen aktivitete dhe fushata…

Sindikatat nuk tërhiqen: Greva nëse Ligji i pagave nuk miratohet deri në mars

Ligji i pagave është arsyeja pse ky vit mund të merr epitetin si vit i grevave dhe i protestave. Sindikatat…

Kurti për sindikatat: Në fushatë zgjedhore patën bërë memorandum bashkëpunimi me PAN-in

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, deklaroi se si subjekt socialdemokrat kanë qenë afër sindikatave, por që u shpreh se as…

​Hoti: Vërejtjet karshi Ligjit të Pagave do t’i adresojmë së bashku me sindikatat

Vërejtët e Gjykatës Kushtetuese në lidhje me Ligjin për Paga, kryeministri Avdullah Hoti, ka premtuar se vërejtjet karshi ligjit do…