Krasniqi i drejtohet Kurtit: Lëviz pak o njeri, krejt shteti është në rrezik me u blloku

Kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, i është drejtuar me “njeri” kryeministrit Albin Kurti, me arsyetimin se atij…

Jasharaj ka pasur molisje në Komisionin për Arsim

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës, Rrahman Jasharja nuk ndihet mirë dhe se ka pasur marramendje…

Më 21 shtator punëtorët e QKUK-së do të protestojnë

Shoqata Sindikale e QKUK-së ka vendosur që më 21 shtator të protestohet me kërkesë kryesore rritjen e pagave për punëtorët…

Sindikata e punëtorëve teknik të sektorit privat paralajmëron grevë

Sindikata e pavarur e punëtorëve teknikë të sektorit privat të Kosovës të enjten ka mbajtur takim të jashtëzakonshëm me udhëheqësit…

BSPK-ja shpall grevë të përgjithshme nga 25 gushti, kërkojnë 100 euro shtesë

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK) ka vendosur të enjten që të shpallin grevë të përgjithshme të të…

Reagon sindikata e policisë për arrestimet e zyrtarëve policorë

Sindikata e Policisë së Kosovës u bënë thirrje të gjitha institucioneve të drejtësisë, e në veçanti IPK-së që t’i ndalë…

Policia kërkon pagën e 13-të

Sindikata e Policisë së Kosovës po kërkojnë pagën e 13-të. Këtë kërkesë sindikata e ka adresuar nëpërmjet një letre tek…

Sindikata e Shërbimit Civil mirëpret vendimin e Kushtetueses për anëtarët e KPMShCK

Sindikata e Shërbimit Civil të Kosovës ka mirëpritur vendimin e Gjykatës Kushtetuese sa i përket çështjes së anëtarëve të KPMShCK.…

Sindikata e Infermierëve proteston për mos dhënien e shtesave në paga

Sindikata e Infermierëve, mamive dhe profesionistë tjerë shëndetësorë të Kosovës do të mbajë sot një protestë, në shenjë pakënaqësie për…

Hoti: Qeveria është e vendosur që të mos lejojë degradimin e mëtejmë të Telekomit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti i ka pranuar me shqetësim veprimet e Bordit të përkohshëm të Telekomit të…