Simptomat që zbulojnë nëse keni arteriet e bllokuara

Shumë prej nesh kanë pengesë arteriale që në të njëzetat dhe nuk janë në dijeni të asaj që po ndodh…

Cilat janë simptomat e personave të infektuar që janë vaksinuar dhe atyre të pa vaksinuar?

Cilat janë simptomat e koronës tek njerëzit që janë vaksinuar, në krahasim me ata që nuk e kanë bërë? Kjo…

4 simptoma që paralajmërojnë se trupi juaj është plot me helme

Shumë ia atribuojnë këtë vetëm plakjes, por trupi ynë funksionon shumë mirë për të na treguar se diçka nuk është…

Simptomat më të zakonshme të COVID tek ata që janë vaksinuar dhe më pas u infektuan

Nga fillimi i pandemisë së koronavirusit deri më sot, virusi ka evoluar dhe simptomat e sëmundjes kanë ndryshuar. Humbja e…

Këto shenja tregojnë se keni kaluar shumë kohë në diell

Në verë kalojmë më shumë kohë në diell, por nëse teprohet mund të paraqiten  disa simptoma. Këtu janë disa shenja…

Simptomat e variantit delta – çfarë duhet t’i kushtojmë vëmendje?

Në fillim të pandemisë, agjencitë qeveritare dhe autoritetet shëndetësore u përpoqën të informonin njerëzit se si të njohin simptomat e…

Simptoma që tregojnë se jeni alergjik ndaj pickimit të mushkonjave

Vera sjell ditë më të gjata, mot më të ngrohtë dhe qëndrim më të gjatë jashtë. Sidoqoftë, ajo që mund…

4 simptoma që paralajmërojnë se trupi juaj është plot toksina

Nëse jeni duke lexuar këtë tekst mund të keni një ndjenjë të lehtë se diçka nuk është ashtu siç duhet…

Këto janë simptomat e llojit të ri të koronavirusit

Shkencëtarët britanikë kanë theksuar se është thelbësore të njohim simptomat e infeksionit sa më shpejt të jetë e mundur me…

Studimi më i madh i kryer për pasojat e koronavirusit, zbulon simptomat që mbeten pas shërimit

Shumica e pacientëve që kanë qënë shtruar në spital me Covid-19 ende vuajnë disa simptoma, përfshirë lodhje dhe vështirësi në…