KFOR-i me stërvitje që përfshin helikopterë të shumtë

KFOR-i paralajmëroi se sot do të zhvillojë një stërvitje rutinë trajnimi që përfshinë helikopterë të shumtë në të gjithë Kosovën.…

Policia me një apel për bashkatdhetarët

Gjatë 24 orëve të fundit disa vetura me targa të huaja të bashkatdhetarëve ishin cak i thyerjeve dhe vjedhjeve. Pas…

Ngjarje e rëndë në Gjakovë, 17-vjeçari dyshohet se u vetëvra

Policia e Kosovës raportoi se mbrëmë në ora 21:00 në fshatin Rogovë të Komunës së Gjakovës dyshohet se një 17-vjçar…

Pandemia rriti ndjeshëm krimin kibernetik

Europol publikoi një raport të detajuar mbi krimin kibernetik dhe evoluimin e tij gjatë kohës së pandemisë. I titulluar kërcënimi…

Bahtiri e komandanti Xhosha flasin për sigurinë dhe menaxhimin e situatës me COVID-19

Kryetari i komunës, Agim Bahtiri, sot ka pritur në takim komandantin e Stacionit Jugor të Policisë, Ahmet Xhosha, dhe rreshterin…

Mblidhen tre komisione parlamentare

Në Kuvendin e Kosovës do të mbahen tri komisione parlamentare. Me të nisur në ora 10:00, do të mbahet komisioni…

Hoti kërkon bashkërendim veprimesh institucionale në fushën e sigurisë

Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti ka mbajtur sot një takim virtual me drejtuesit e institucioneve të…

Kosova sot nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi me EUROPOL

Ministria e Punëve të Brendshme dhe EUROPOL-i do të nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi. Marrëveshja do të nënshkruhet nga ministri i Punëve…

Nga viti 2010 mbi 1300 persona kanë humbur jetën në aksidentet rrugore

Ministria e Infrastrukturës dhe ajo e Punëve të Brendshme kanë prezantuar raportin “Dekada e sigurisë 2010-2019”. Sipas këtij raporti, numri…

Politika ruse kërcënuesi kryesor për strategjinë kombëtare të sigurisë të Polonisë

Politika ruse listohet si kërcënuesi kryesor i sigurisë për Poloninë. Ky listim u bë me rastin e miratimit të Strategjisë…
error: