​Mbi 1200 raste të reja me COVID në Shqipëri, 4 të vdekur

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë informoi se në 24 orët e fundit janë kryer 5,694 testime, nga të cilat kanë…

Një gabim i rrezikshëm që bëjmë kur ngrohim ushqimin e ngrirë në mikrovalë

Ngrohja e ushqimit në mikrovalë është e përshtatshme dhe e shpejtë, por jo gjithmonë e sigurt. Realisht, kush ka kohë…

Osmani priti në takim drejtues të institucioneve të sigurisë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani në takim të përbashkët me kryeministrin Albin Kurti, kanë pritur sot institucionet e sigurisë lidhur…

Bregu: Sfidat e sigurisë së BE-së dhe Ballkanit janë gjithnjë e më të ndërlidhura përkundrejt kërcënimeve të reja globale

 “Sfidat e sigurisë të Bashkimit Europian dhe të Ballkanit Perëndimor po bëhen gjithnjë e më të ndërlidhura me kërcënimet e…

​Kroacia nis sot 130 ushtarë për Kosovë

Ministria e Mbrojtjes e Kroacisë ka njoftuar se sot do të nisen 130 ushtarë kroatë si pjesë e misionit paqeruajtës…

Gërvalla takon komandantin e KFOR-it: Ashpërsimi i retorikës serbe përbënë rrezik për sigurinë në rajon

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), Donika Gërvalla ka takuar këtë të martë komandantin e ri të KFOR-it,…

​Komandanti i KFOR-it flet për KosovaPress: Situata e sigurisë stabile, mbështesim dialogun Prishtinë-Beograd

Para tre javësh, Gjeneralmajori i Ushtrisë Hungareze, Ferenc Kajari, mori detyrën si Komandant i KFOR-it. Në një intervistë ekskluzive për…

Për siguri dhe ruajtje të votës në ditën e zgjedhjeve, mbi 3500 policë, 35 gjyqtarë dhe 80 prokurorë

Për zgjedhjet lokale që do të mbahen këtë të diel do të ketë bashkëpunim ndërinstitucional për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor.…

​Sveçla pas tensioneve me Bekë Berishën: Nuk bëhem pjesë e lojërave politike

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është sqaruar pas insistimit të tij për të raportuar para Komisionit për Çështje…

Daut Haradinaj me banorët e lagjes Dardania: Siguria në shkolla do të jetë top prioritet

Kandidati për kryetar të Prishtinës nga radhwt e Aleancws pwr Ardhmwrinw e Kosovws (AAK), Daut Haradinaj sot është pritur nga…
error: