Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Ministri Sveçla i siguron fëmijët: Policia është në shërbimin tuaj

Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve, qe e veçantë për të vegjlit e Klinikës së Pediatrisë në Prishtinë. Ata i vizitoi ministri…

ASK-ja zbaton 9 të gjetura të Auditorit, kryeshefi kërkon ndihmën e shtetit për sigurinë e të dhënave

Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike ka shqyrtuar raportin e auditimit të performances të teknologjisë së informacionit në Agjencinë e…

Nis stërvitja e madhe ushtarake e NATO-s në Durrës, Kim përgëzon Shqipërinë për marrjen e përgjegjësive

Të martën  në portin e Durrësin ka filluar “Defender Europe 21”, një stërvitje e përbashkët shumëkombëshe që do të zhvillohet…

​Kosova edhe këtë vit me kadetë të rinj në akademitë ushtarake të SHBA-së

Në kuadër të bashkëpunimit, partneritetit dhe mbështetjes së vazhdueshme nga SHBA për FSK-në, si dhe pas një procesi të konkurrencës…

Siguria dhe shëndeti i punëtorëve vazhdon të mbetet në nivel jo të kënaqshëm në Kosovë

Siguria dhe shëndeti i punëtorëve po vazhdon të jetë jo i kënaqshëm në Kosovë. Kjo po vlerësohet se ka dalë…

​Kërcënimi me sulm shtyn policinë të kontrollojë hyrje-daljet nëpër spitale

Policia e Kosovës nga orët e hershme të mëngjesit të sotëm është duke kontrolluar pothuajse të gjitha automjetet në hyrje…

KFOR-i me stërvitje që përfshin helikopterë të shumtë

KFOR-i paralajmëroi se sot do të zhvillojë një stërvitje rutinë trajnimi që përfshinë helikopterë të shumtë në të gjithë Kosovën.…

Policia me një apel për bashkatdhetarët

Gjatë 24 orëve të fundit disa vetura me targa të huaja të bashkatdhetarëve ishin cak i thyerjeve dhe vjedhjeve. Pas…

Ngjarje e rëndë në Gjakovë, 17-vjeçari dyshohet se u vetëvra

Policia e Kosovës raportoi se mbrëmë në ora 21:00 në fshatin Rogovë të Komunës së Gjakovës dyshohet se një 17-vjçar…

Pandemia rriti ndjeshëm krimin kibernetik

Europol publikoi një raport të detajuar mbi krimin kibernetik dhe evoluimin e tij gjatë kohës së pandemisë. I titulluar kërcënimi…
error: