Ushtruan prostitucion, ndalohen një grua dhe një burrë në Gjilan

Policia në Gjilan ka arrestuar dy  të dyshuar , një mashkull dhe një femër nën dyshimin se në këmbim të…

Fibula Travel me oferta të volitshme për në Antalya dhe Bodrum

Agjencioni turistik Fibula Travel sjell oferta shumë të volitshme për në Turqi. Pusho si zotëri. Lirë, shpejt, e shumë siguri.…

Roma-Feyenoord/Rriten forcat e sigurisë për pritjen e tifozëve

Aeroporti Ndërkombëtar i Rinasit dhe Porti i Durrësit kanë rritur forcat e sigurisë për të pritur dhe monitoruar tifozët e…

Rrjeti prej 120 mijë bunkerëve, Finlanda dhe Suedia prej vitesh përgatiten për sulme potenciale

Pas Luftës së Ftohtë, rrjetet nëntokësore të bunkerëve në Evropë kanë filluar të shkatërrohen, por jo edhe në Skandinavi ku…

​Vdekje e dyshimtë në Çagllavicë

Një person është gjetur i shtrirë pa shenja jete në një market në Çagllavicë. Në raportin e Policisë së Kosovës…

​MD dhe IFC nënshkruajnë marrëveshje për siguri të investitorëve dhe qasje në kredi

Në përpjekje për të përmirësuar procedurat vendore të falimentimit dhe ngritur efikasitetin e sistemit të zgjidhjes së borxhit në Kosovë,…

​Mehaj takohen me Esobarin, flasin për të arriturat dhe vizionin e FSK-së

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj po qëndron në vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku edhe u takua…

Kompanitë e transportit duhet të ofrojnë siguri për udhëtarët, thonë ekspertët e komunikacionit

Me vendim të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, vendi këtë të hënë është në ditë zie shtetërore, pas aksidentit me…

Presidenti Thaçi takoi Këshilltarin për Siguri Kombëtare të Presidentit Trump

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka takuar Robert O’Brien në Shtëpinë e Bardhë, Këshilltari për Siguri Kombëtare të Presidentit…