Lëndimet dhe mospërvoja e lojtarëve, arsyet kryesore të rezultateve jo të mira të KB Prishtina

Të renditur në pozitën e katërt në tabelën e Superligës së Kosovës, dështimi për t’u futur në “Final Four”, të…

Prizreni 16 mposht Sigal Prishtinën

Klubi i basketbollit Prizreni 16 e ka mposhtur sot gjigantin e basketbollit kosovar Sigal Prishtinën, ndeshje kjo e cila ishte…

Më shumë mungesa por me moral të lartë, Sigal Prishtina kërkon fitore ndaj Prizrenit 16 në play-off

Ndeshjet e play-offit mund të jetë rruga përmes së cilës Klubi i Basketbollit Sigal Prishtina mund të synojë që të…

​Sigal Prishtina fiton derbin ndaj rivalit të vjetër, Trepçës

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Trepçës me rezultat 82:74 (17:17, 22:16, 17:14, 26:27), në xhiron e 27-të të Art…

Liga Ballkanike/Sigal Prishtina shënon fitore kundër Balkan

Ka përfunduar përballja mes klubit të basketbollit Sigal Prishtina dhe Balkan, e vlefshme kjo për ndeshjen e parë të çerekfinales…

Liga Ballkanike/Ja rezultati i pjesës së parë mes Sigal Prishtinës e Balkan

Momentalisht është duke u zhvilluar ndeshja mes gjigandit kosovar Sigal Prishtina dhe klubit të basketbollit bullgar, Balkan, ku ka përfunduar…

Liga Ballkanike/Sigal Prishtina shënon fitore të rëndësishme kundër BC Levski

Klubi i basketbollit Sigal Prishtina ka arritur sot të shënojë fitore tejet të rëndësishme si vendase e BC Levskit, ndeshje…

Sigal Prishtina triumfon kundër Bashkimit

Sigal Prishtina ka shënuar fitore shumë të rëndësishme ndaj Bashkimit me rezultat 93:74 (16:24, 29:19, 20:19, 28:12), në xhiron e…

Përballje dramatike në kryeqytet, triumfojnë prizrenasit

Prizreni 16 ka shënuar fitore ndaj Sigal Prishtinës në kryeqytet me rezultat 75:78 (20:25, 20:22, 14:14, 21:17), në kuadër të…

Përfundon derbi i vjetër mes Pejës dhe Sigal Prishtinës, ja cila skuadër ka siguruar gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës

Ka përfunduar derbi i vjetër i basketbollit të Kosovës mes klubit të Pejës dhe Sigal Prishtinës, e vlefshme kjo për…