Vëllaznimi mposht edhe Sigal Prishtinën

Basketbollistët e Vëllaznimit po vazhdon në formë të lartë. Skuadra kuqezi me rikthim ka mundur Sigal Prishtinën me rezultat 83:77…

Radha e përplasjes së madhe, Sigal Prishtina-Peja

Pesë xhirot e para të Superligës së Kosovës në basketboll tashmë janë kompletuar, javë të cilat kanë sjellë ballafaqime spektakolare…

Sigal Prishtina-Bashkimi, fituesi përcaktohet me dy pikë diferencë

Sigal Prishtina fitoi derbin e javës së pestë të Prince Caffe Superligës ndaj Bashkimit me rezultat 91:89 (27:21, 26:23, 21:23,…

Te Prishtina të bindur: Luftojmë për titull dhe Kupë

Te Sigal Prishtina janë të bindur se skuadra ka kapacitetet që këtë edicion të luftojë për titullin e kampionit, por…

Sigal Prishtina merr kreun e tabelës, shumë e fortë për Istogun

Sigal Prishtina ka regjistruar fitoren e tretë në Superligën e Kosovës në basketboll, pasi që e ka mposhtur në Rahovec…

Konfirmohet e ardhmja e Dardan Berishës

Dardan Berisha do të jetë pjesë e Sigal Prishtinës edhe për sezonin e ardhshëm të Superligës së Kosovës në basketboll.…

Nga arsyet e rikthimit deri tek planet e mëdha me Sigal Prishtinën, flet Blerand Stavileci

Për katër vitet e ardhshme, klubi i basketbollit Sigal Prishtina do të drejtohet nga kryetari i ri, Blerand Stavileci. https://youtu.be/QsBJOriJ9jw…

Mbyllet çereku i parë në ndeshjen Sigal Prishtina-Trepça

Në një sallë të stërmbushur dhe në një atmosferë elektrizuese po zhvillohet ndeshje vendimtare gjysmëfinale ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Trepçës…

Sigal Prishtina-Trepça, nesër dalin në shitje biletat

Të dielën me fillim nga ora 17:15 në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë do të zhvillohet dueli…

Caktohet data për ndeshjen e radhës mes Sigal Prishtinës dhe Trepçës

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) përmes një komunikate në faqen zyrtare ka bërë të ditur se Komisioni i Garave…