Zyrtare: Sigal Prishtina mbetet pa trajner, ja kush do ta drejtojë klubin

Përmes një komunikate zyrtare në faqen e klubit, Sigal Prishtina ka njoftuar se ka ndarë rrugët me trajnerin Ekrem Memnun.…

Sigal Prishtina mëson kundërshtarin potencial në FIBA Cup

Faza kualifikuese e FIBA Europe Cup 2022/23 do të zhvillohet në formë të turneut. Sigal Prishtina është e vendosur në…

E konfirmuar: Dardan Berisha rikthehet te Sigal Prishtina

Njëri prej basketbollistëve më të mirë kosovar, Dardan Berisha, e njoftoi dje largimin nga klubi i Pejës përmes një njoftimi…

Mësohen kundërshtarët e Sigal Prishtinës dhe Trepçës në FIBA Europe Cup

Në Munih të Gjermanisë është hedhur shorti për kualifikimet e FIBA Europe Cup. Do të jenë tre raunde dhe katër…

Trepça dhe Sigal Prishtina marrin pjesë në FIBA Europe Cup

Nënkampionia e Kosovës, Trepça dhe kampionia e shumëfishtë e Kosovës, Sigal Prishtina do të marrin pjesë në kualifikimet e FIBA…

Trepça dhe Sigal Prishtina do të aplikojnë në garat e FIBA Europe Cup

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) më 29 qershor ka marrë vendim që të miratojë shprehjen e interesimit…

Sigal Prishtina e Trepça afër pjesëmarrjes në garat e FIBA Europe Cup

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) ka marrë sot vendim që të aprovojë interesimin e Sigal Prishtinës dhe…

Prizreni 16-Sigal Prishtina, sot mësohet skuadra gjysmëfinaliste e play-off-it

Sot do të zhvillohet sfida e tretë çerekfinale e “Play-off”-it mes Prizrenit 16 dhe Sigal Prishtinës, që do të vendosë…

Lëndimet dhe mospërvoja e lojtarëve, arsyet kryesore të rezultateve jo të mira të KB Prishtina

Të renditur në pozitën e katërt në tabelën e Superligës së Kosovës, dështimi për t’u futur në “Final Four”, të…