Buka, qumështi, vaji, transporti dhe rryma produktet që u shtrenjtuan më së shumti brenda një viti

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Indeksin e Harmonizuar të Çmimeve të Konsumit” (IHÇK) për muajin janar 2022.…

​Zejnullahu kthehet tek objekti i ZRrE-së, por jo edhe në zyrën e tij

Pas pauzës është kthyer në ambientet e punës, kryetari i Bordit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë (ZRrE), Ymer Fejzullahu,…

Qytetarët ankohen për fatura të larta të rrymës elektrike

Qytetarët e Maqedonisë Veriore kanë marrë fatura të larta të energjisë elektrike. Reagimet e para të qytetarëve janë se faturat…

​Tahiri: Shtrenjtimi i rrymës do ta rrisë interesimin e qytetarëve për ta lëshuar Kosovën

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri tha se vendimi i sotëm i Zyrës së Rregullatorit (ZRrE) për shtrenjtimin…

Nesër pritet të hidhet në votim propozim-rezoluta kundër shtrenjtimit të rrymës

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet nesër nga ora 11:00 për të vazhduar me pikat e mbetura nga seancat e…

OEK kundër shtrenjtimit të energjisë për bizneset: Do falimentonin shumë kompani

Komuniteti i biznesit po kundërshton fuqishëm çdo ide që barrën e shtrenjtimit të energjisë elektrike ta mbajnë ata. Oda Ekonomike…

​Kurti: S’është e mundur të mos ketë as shtrenjtim, as subvencionim dhe as shkyçje të rrymës

Kryeministri i Albin Kurti, duke komentuar propozimin e Zyrës së Rregullatorit për Energji (ZRRE), në lidhje me ngritjen e tarifave…

Protestohet sot kundër shtrenjtimit të rrymës

Edhe sot me të filluar nga ora 14:00, në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë do të protestohet kundër shtrenjtimit të…

Molliqaj fton partitë opozitare t’i bashkohen protestës kundër shtrenjtimit të rrymës

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj, sërish i ka ftuar tri partitë opozitare, PDK, LDK dhe AAK t’i bashkohet…

​Opozita e bashkuar kundër shtrenjtimit të energjisë

Në një konferencë të përbashkët, PDK, LDK e AAK e kanë akuzuar qeverinë dhe shumicën parlamentare që kanë koordinim të…